27 ноя, 12:29
При оформленні спадщини у пересічних громадян виникає чимало запитань щодо порядку оподаткування отриманої спадщини у залежності як від ступеня споріднення, так і від виду отриманої спадщини, зокрема у вигляді грошових заощаджень.
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується ст. 174 Податкового кодексу України.
Так, згідно п.п. 174.2.1 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу України до об’єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою, зокрема належать:
- грошові заощадження, розміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР);
- грошові заощадження громадян України, розміщені в установі Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь – яким спадкоємцем.
Тобто, якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/201506.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua