Який порядок взяття проб та зразків за ініціативою декларанта?

30 ноя, 12:13

Відповідно до частини першої ст. 325 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) за письмовою заявою власника товарів або уповноваженої ним особи та з дозволу органу доходів і зборів для визначення істотних характеристик товарів, що перебувають під митним контролем, можуть здійснюватися, зокрема, взяття проб та зразків таких товарів.

Також перед подачею митної декларації декларант має право з дозволу органу доходів і зборів здійснювати фізичний огляд товарів з метою перевірки їх відповідності опису (відомостям), зазначеному у товаросупровідних документах, брати проби та зразки товарів (частина друга ст. 266 МКУ).

Процедуру взяття проб (зразків) товарів встановлено ст. 356 МКУ.

Так частиною шостою ст. 356 МКУ визначено, що взяття проб (зразків) товарів, які перебувають під митним контролем, посадовими особами інших державних органів, а також декларантами або уповноваженими ними особами здійснюється спільно з посадовими особами відповідного органу доходів і зборів.

Про взяття проб (зразків) товарів складається акт за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (частина сімнадцята ст. 356 МКУ).

Форму акта про взяття проб (зразків) товарів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2015 № 654, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2012 за № 1071/21383.

В свою чергу відповідно до частини дев’ятнадцятої ст. 356 МКУ декларанти або уповноважені ними особи повинні бути ознайомлені з результатами проведеного дослідження (аналізу, експертизи) проб та зразків товарів і отримати від органу доходів і зборів, яким призначено таке дослідження (аналіз, експертизу), примірники цих результатів не пізніше наступного робочого дня після проведення дослідження (аналізу, експертизи) спеціалізованим органом з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику чи його відокремленим підрозділом (далі – Спеціалізований орган), або після отримання органом доходів і зборів примірників результатів такого дослідження (аналізу, експертизи) від інших державних органів. Ненадання примірників результатів досліджень у зазначений термін є порушенням службових обов’язків посадовими особами органу доходів і зборів.

Органи доходів і зборів не відшкодовують витрати, здійснені декларантом або уповноваженою ним особою внаслідок взяття проб (зразків) товарів, що перебувають під митним контролем (частина двадцята ст. 356 МКУ).

При цьому частинами першою та другою ст. 357 МКУ визначено, що дослідження (аналізи, експертизи) проводяться експертами Спеціалізованого органу або інших експертних установ (організацій), призначених органом доходів і зборів. Призначення дослідження (аналізу, експертизи) в інших установах (організаціях) допускається лише у разі неможливості проведення дослідження (аналізу, експертизи) Спеціалізованим органом або за заявою декларанта чи уповноваженої ним особи для підтвердження чи спростування результатів проведеного дослідження (аналізу, експертизи).

В свою чергу частинами сімнадцятою – двадцятою ст. 357 МКУ встановлено:

- проби (зразки) товарів, у  тому числі пошкоджені, і техніко-технологічна  документація належать їх власникам. Після закінчення дослідження (аналізу, експертизи) проби (зразки) повертаються  декларанту або уповноваженій  ним особі на їх письмову  вимогу з оформленням відповідного  акта, форма якого затверджується  центральним органом виконавчої  влади, що забезпечує формування  та реалізує державну податкову  і митну політику;

- проби (зразки) товарів, не  затребувані власником або уповноваженою  ним особою протягом встановленого  частиною чотирнадцятою ст. 357 МКУ  строку зберігання, знищуються з  оформленням відповідного акта, форма якого затверджується центральним  органом виконавчої влади, що  забезпечує формування та реалізує  державну податкову і митну  політику. При цьому вартість  зазначених проб (зразків) власникові  або уповноваженій ним особі  не відшкодовується;

- техніко-технологічна документація  та інші документи з інформацією  про характеристики товару, проби (зразки) якого відбиралися для  проведення досліджень (аналізів, експертиз), повертаються власнику товарів  або уповноваженій ним особі  після закінчення митного оформлення  цих товарів або після надання  органу доходів і зборів засвідчених  в установленому порядку копій  зазначених документів, які залишаються  у справах органу доходів і  зборів;

- оплата проведення досліджень (аналізів, експертиз) проб (зразків) товарів  здійснюється за рахунок коштів  державного бюджету.

Форми актів про передання проб (зразків) та про повернення проб (зразків) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 653 «Про затвердження Порядку передання, повернення та знищення (утилізації) проб (зразків) товарів після проведення дослідження (аналізу, експертизи) Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи Державної митної служби України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.06.2012 за № 1055/21367.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/201584.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua