Ділова спільнота наполягає: парламент не має приймати анти підприємницьку податкову реформу

21 дек, 09:14

Промисловці та підприємці звернулися до Верховної Ради із вимогою  не ухвалювати «під ялинку» варіант податкової реформи і бюджету на її основі, запропонований урядовцями. На їх переконання, пакет кабмінівських законопроектів  (№3630, 3631, 3627) в нинішній його редакції є неприйнятним, таким, що не тільки не вирішить соціально-економічні проблеми в країні, а й навіть погіршить їх. Відповідна заява за результатами круглого столу «Податкові зміни: нові можливості чи нові проблеми для розвитку економіки України?» в УСПП  за участі  народних депутатів, представників Антикризової ради громадських організацій України, підприємців, була спрямована до парламенту.

У ній йдеться про доцільність  сформувати держбюджет-2016 та ввійти в новий рік зі старою базою оподаткування, вносячи точкові зміни в Податковий кодекс. Справжню ж фіскальну реформу, таку, яка б стимулювала економічний розвиток, покращення  ділового та інвестиційного клімату – потрібно прийняти впродовж першого кварталу наступного року за умови тісного діалогу із бізнесом, промисловцями  та громадськістю.

«Ухвалити в такому вигляді податкову реформу, що пропонується, – це означає поглибити соціально-економічну кризу, підірвати довіру інвесторів до держави та своїх українських партнерів. Необхідно прийняти бюджет, але на діючій податковій базі, при цьому скасовуючи такі речі, як авансові платежі на прибуток, додатковий імпортний збір, поступово знижуючи навантаження на фонд оплати праці – один із найвищих в Європі тощо. А ось розробка справжньої реформи ще попереду», – каже президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

Підприємці наголошують на безумовній потребі збереження спрощеної системи оподаткування та удосконалення її, виходячи із реальних показників інфляції. На їх переконання, «реформа» «спрощенки» у варіанті КМУ  загрожує   знищенням малого бізнесу та  не вирішує його проблематики. Скорочення груп платників єдиного податку, звуження кола осіб, що матимуть право перебувати на цій системі, без суттєвого покращення умов ведення ділової активності створює підстави для згортання  малого бізнесу або його масового переходу в тінь.

У заяві виокремлюється ціла низка негативних наслідків такої реформи. Зокрема, критикується спроба  залишити систему депонування коштів на ПДВ-рахунках, що «заморожує» їх та не пускає в реальний сектор економіки. Окрім того, збільшення ставок податку на нерухоме майно з 2 % до 3 % завдасть суттєвого удару по вітчизняним товаровиробникам, продукція яких стане неконкурентоспроможною. Теж саме очікує їх і від такої «новації»,  як усунення спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських підприємств.

«Всі пропозиції з реформування податкової системи, що стосуються галузевих особливостей, без визначення пріоритетних напрямів розвитку економіки, без надання інших компенсаторів або фінансової підтримки цих галузей, є неприйнятними для  нашої економіки», – наголосили учасники круглого столу у своєму зверненні до парламентарів.

УСПП, Антикризова рада громадських організацій, підприємницька громада країни, низка народних депутатів закликають парламент не приймати неякісну податкову реформу «аби була» та тим паче відмовитися від намірів побудувати  на її основі бюджет на 2016 рік. Ділова спільнота розраховує на те, що її думка буде почута і врахована, і початок наступного року відзначиться поглибленим діалогом влади, бізнесу та неурядових структур і прийняттям справді дієвої, спрямованої на розвиток економіки – в тому числі, і в довготривалій перспективі – податкової реформи.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/202301.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua