Про перерахування єдиного внеску у 2016 році

22 янв, 14:17

Завідувач сектору адміністрування єдиного внеску ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Іна Сердюкова звернула увагу роботодавців на те, що фіскальна служба погоджуєсплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Так, Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 1 січня 2016 року, зокрема, внесено до частини п’ятої статті 8 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено у розмірі 22 відс. до бази нарахування, визначеної статтею 7 вказаного Закону.
Пунктом 2 Порядку прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (Порядок №453) передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.
Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.
Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).
Втім на сьогодні частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог статті 24 Закону №2464,має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати.
Тож до приведення Порядку №435 у відповідність до аконодавства, територіальні органи ДФС зобов’язані погоджувати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджувати додаток 1 до Порядку № 435 з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розміру єдиного внеску».


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/203465.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua