В ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія»

29 янв, 12:28

В ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська  було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему:«Акцизний податок».
Заступник  начальника інспекції Євгенія Сергіївна Самсоненко  відповідала на актуальні питання щодо оподаткування акцизного податку.
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:
1. Як обчислюється акцизний податок з товарів на які встановлені ставки в іноземній валюті?
Відповідь:   Відповідно до пункту 217.3 статті 217 Податкового кодексу України (Кодекс) податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом кварталу.
Податок з товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на двадцятий день місяця, що передує кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом звітного кварталу.
Згідно з пунктом 218.2 статті 218 Кодексу податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39 примірник 1 Кодексу, тобто застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов’язань.
2. Чи обов’язково виробник або імпортер повинен подавати декларацію про максимальні роздрібні ціни на тютюнові вироби, якщо діяльність з виробництва або імпорту тимчасово не здійснюється?
Відповідь:    Згідно з пунктом 220.1 статті 220 Кодексу встановлення максимальних роздрібних цін на підакцизні товари (продукцію) здійснюється виробником або імпортером товарів (продукції) шляхом декларування таких цін.
Декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари (продукцію) подається виробником або імпортером підакцизних товарів (продукції) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, не пізніше ніж 10 та 25 числа місяця (пункт  220.4 статті  220  Кодексу).
Форму Декларації, порядок її складання та подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.03.2015 року № 359, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.04.2015 року за № 413/26858.
При цьому пунктом 220.7 статті 220 Кодексу визначено, зокрема, що встановлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у Декларації товари (продукцію) діють до їх зміни у порядку, встановленому Кодексом.
У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у Декларації, поданій їх виробником або імпортером центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виробник або імпортер повинен подати  таким  органам нову Декларацію (пункт 220.8  статті  220  Кодексу).
Разом з тим, зміна таких відомостей, що містяться у Декларації, поданій виробником або імпортером, може здійснюватися не частіше двох разів на місяць (пункт 220.9 статті 220 Кодексу).
Отже, виробник або імпортер не зобов’язаний подавати Декларацію, якщо діяльність з виробництва або імпорту тимчасово не здійснюється, оскільки установлені виробником або імпортером максимальні роздрібні ціни на перелічені у Декларації товари (продукцію) діють до їх зміни. У разі потреби у зміні будь-яких відомостей, що містяться у Декларації, поданій виробником або імпортером центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, виробник або імпортер повинен подати нову Декларацію.
3. Як оподатковуються акцизним податком операції з реалізації виноматеріалів підприємством первинного виноробства?
Відповідь:  Перелік операцій з підакцизними товарами, які є об’єктами оподаткування акцизним податком, визначені пунктом 213.1 статті 213 Кодексу. Зокрема об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (підпункт 213.1.1).
Згідно з підпунктом 213.3.5 пункту 213.3 статті 213 Кодексу операції з реалізації підакцизних товарів (продукції), крім нафтопродуктів, вироблених на митній території України, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції), звільняються від оподаткування акцизним податком.
Відповідно до пункту 225.9 статті 225 Кодексу виноматеріали, що реалізуються підприємствам вторинного виноробства, які використовують ці виноматеріали для виробництва готової продукції, не оподатковуються. В інших випадках реалізація виноматеріалів оподатковується за ставками акцизного податку на виноробну продукцію, встановленими підпунктом 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/203769.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua