03 фев, 12:37
З метою недопущення надмірного податкового навантаження на агротоваровиробників Інститут аграрної економіки розробив проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збереження сприятливих умов для функціонування сільськогосподарських підприємств у 2016 році», поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року №909, нагадав він, було суттєво підвищено рівень ставок єдиного податку четвертої групи для сільгосппідприємств.
Внаслідок зростання зазначених ставок у 1,8 разу середній розмір податку з гектара ріллі по Україні у 2016 році становитиме в середньому близько 215 грн, тоді як у 2015 році він складав 115 грн. Враховуючи реальний розмір прибутків сільгосппідприємств з 1 га сільгоспугідь, рівень податкового навантаження буде практично зіставним із відповідним показником податку на прибуток на загальній системі оподаткування.
Враховуючи звуження спеціального режиму справляння ПДВ, галузь практично повністю позбавляється податкових преференцій. А це може вкрай негативно позначитись на темпах розвитку аграрного сектора економіки України, зауважив академік.
За підсумками 2015 року стан справ у сільському господарстві України погіршився. Обсяги виробництва валової продукції сільського господарства скоротилися майже на 5% у порівнянні з 2014 роком. Станом на 1 листопада 2015 року обсяг прямих іноземних інвестицій у сільське, лісове та рибне господарство у порівняні з початком року зменшився на 11%. Експорт продукції агропромислового комплексу за 11 місяців минулого року зменшився майже на 14%.
У 2016 році та наступних роках очікується подальше зменшення цін на зернові, надходження від продажу яких є основним джерелом валютних надходжень.
За таких умов значне зростання ставок єдиного податку для сільськогосподарських підприємств загрожує фінансовій стабільності аграрного сектору, може спричинити недофінансування весняної посівної кампанії, подальше зменшення обсягів виробництва та експорту сільгосппродукції.
Загалом, за розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, втрати обсягів сільгоспвиробництва від податкових новацій 2016 року складатимуть 6-7%.
Розробленим Інститутом аграрної економіки законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, згідно з якими забезпечується оптимізація рівня податкового навантаження по єдиному податку. Йдеться, зокрема, про відновлення величини ставок єдиного податку четвертої групи на рівні 2015 року за індексацією грошової оцінки сільгоспугідь як бази єдиного податку четвертої групи у 2016 році у тому ж порядку, що і для земельного податку, зазначив академік.
Прийняття даного законопроекту дозволить зберегти оптимальний рівень податкового навантаження на сільгосппідприємства і не допустити гальмування розвитку галузі та погіршення соціально-економічної ситуації на селі, підсумував Юрій Лупенко.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/203955.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua