Енергоефективність не вигідна постачальникам, - депутат

23 фев, 15:23

За колишньої влади всі енергогенеруючі компанії і тепломережі фактично потрапили до рук приватного бізнесу. Тому є зацікавлені особи, які не хочуть, щоб українці і, зокрема, кияни знижували обсяг споживання енергоресурсів, і таким чином менше сплачували. Це спричинить зниження доходів бізнесу. Про це під час програми «Столиця» на телеканалі «24» заявив депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», перший заступник голови комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК Вадим Ноздря. 

«Кожного року обговорюється питання про підвищення і обґрунтованість тарифів на послуги ЖКГ. Ще минулого року прийняли рішення про п’ять етапів такого підвищення. З них не виконали ще два. Однак, якщо ми будемо звужувати дискусію до того, спірозмірні тарифи з фактичним розміром доходів населення, чи ні, то ми не знайдемо шляху, щоб рухатися далі. Щоб ЖКГ було більш ефективним, і люди не віддавали весь свій дохід за комуналку», - зазначив депутат. 

За його словами, українці споживають втричі більше електроенергії, ніж споживач середньоєвропейського рівні. Однак зменшення споживання електроенергії – зона конфлікту інтересів між споживачем і постачальником, і останній в цьому не зацікавлений.

З іншого боку, зниження тарифів на «комуналку» майже  не можливе без інституту ефективного власника. Вадим Ноздя нагадав: з 1 липня 2016 року вступає в дію закон «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», який дасть змогу сформувати такий інститут і згодом знизити тарифи ЖКГ.

«Без ефективного власника енергозаощадження і зниження тарифів майже не можливе. Це системні речі, пов’язані з заміщенням споживання газу, з ремонтом тепломереж - їх фактичною заміною, бо теплоізоляція подекуди відсутня. В Польщі, приміром, відсоток втрат, який закладає енергогенеруюча і енергопостачальна компанія на втрати у тепломережах, - 3-5%.  У нас 20% і більше», - наголосив він.

Вадим Ноздря також нагадав, що Київрада розробила програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури в Києві на 2016-2020 роки.  Основний наголос цього документу - стимулювання утворення інституту ефективного власника у вигляді ОСББ. Якщо такий інститут не буде масово утворюватися, то, на жаль, ті можливості, які є з точки зору фінансування і співфінансування заходів з енергоефективності, компенсації відсотків, які можна отримувати з міського бюджету, можуть бути втрачені.

Створення такого інституту сприятиме ремонту застарілого житлового фонду в Києві, оскільки закладених в бюджеті міста коштів недостатньо. 

«На 2016 рік програмою розвитку ЖКГ в Києві  передбачено майже фінансування у розмірі 6 млрд грн.  Депутати Київради звернулися до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури  КМДА з проханням визначити пріоритети розподілу коштів, і вже маємо перші результати. Щоквартально ми зможемо контролювати, що виконано. Тому що найбільша біда комплексних цільових програм – вони виконуються на незначний відсоток – від 10%  до 40%. Хотілося б, щоб ця програма була виконана на 100%», - підкреслив Вадим Ноздря.

Нагадаємо, з 1 березня зросте вартість електроенергії на 25%. Якщо за місяць було спожито менше 100 кВт,  то це коштуватиме 57 коп за кожен. Якщо від 100 до 600, то ціна піднімається до 99 коп. якщо ще більше – по 1 грн 56 коп. Станом на 1 лютого заборгованість киян складає понад мільярд гривень.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/204695.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua