Роман Насіров: конвертаційні центри мають залишитися в минулому

02 мар, 09:22

На виконання завдання Уряду щодо припинення діяльності тіньового бізнесу ДФС сконцентрувала зусилля на протидії конвертаційним центрам, «податковим ямам» та іншим схемам ухилення від сплати податків. Про це заявив Голова ДФС Роман Насіров сьогодні, 29 лютого, під час прес-конференції.

«Незаконне переведення грошових коштів у готівку є одним з найпоширеніших видів нелегального бізнесу. І задіяна в ньому не тільки організована злочинність, а й часом солідні підприємства, керівництво яких у такий спосіб ухиляється від сплати податків. Левова частка незаконно зароблених грошей потрапляє в тінь саме через конвертаційні центри», – зазначив Роман Насіров. 

За його словами, раніше у боротьбі з цим явищем всі дії спрямовувалися на виявлення майданчиків, що надавали послуги з конвертації коштів. Проте ніхто не протидіяв замовникам цих послуг. Враховуючи це ДФС було змінено підходи у роботі і всі дії спрямовуються  на викриття повних схем з використання податкових ям та конвертаційних центрів Тепер у зоні уваги оперативників ДФС також підприємства, які замовляють послуги з конвертації чи формування податкового кредиту.

Для ліквідації незаконних схем конвертації ДФС значно посилено роботу оперативних підрозділів, в арсеналі яких є електронні бази і аналітичні системи, що дозволяють виявляти шахраїв. Так, протягом минулого року було припинено діяльність 60 конвертаційних центрів. У поточному році їх кількість вже сягнула 13, через які було проконвертовано 10,7 млрд. грн. Збитки від їхньої діяльності склали 1,3 млрд. грн.

Розпочато 43 кримінальних провадження за виявленими фактами незаконно заявлених до відшкодування 302,1 млн. грн. та незаконно відшкодованих з бюджету 12,2 млн. грн. податку на додану вартість.

Загалом вчасна сплата податку на додану вартість та запобігання фіктивному податковому кредиту, який формують нечесні підприємці, на постійному контролі в ДФС.  Так, протягом січня-лютого 2016 року виявлено ознаки кримінальних правопорушень та розпочато 201 досудове розслідування за фактами ухилення від сплати ПДВ на суму 1,7 млрд. грн., з яких відшкодовано – 6,6 млн. грн., у тому числі 20 кримінальних проваджень за фактами неправомірного використання сільськогосподарськими виробниками (переробниками) спеціального режиму оподаткування на суму 304,6 млн. грн.

За словами Першого заступника Голови ДФС Сергія Білана, завдяки введенню системи електронного адміністрування ПДВ та зусиллям усіх органів держави, які борються з фінансовими правопорушеннями, з тіні було виведено майже 5 млрд. грн.

«З введенням електронного адміністрування ПДВ робота конвертаторів стала важчою, оскільки їх дії легше відслідковувати, і вони змушені будувати складні ланцюги. Але існують деякі старі схеми, якими й далі продовжують користуватися: «скрутки» з ПДВ, використання фізичних осіб-підприємців та  використання фінансово-страхового сектору. Ми в ДФС не збільшуючи чисельність створили окремий підрозділ, який займається банківською, страховою, фінансовою сферою – дуже ретельну увагу ми приділяємо та в подальшому будемо приділяти цьому напряму», – наголосив Сергій Білан.

Окрім оперативної роботи щодо припинення діяльності конверт-центрів в ДФС активну увагу приділяють і відкритому діалогу з бізнесом. За словами Романа Насірова, ДФС ініціює підписання меморандумів про співробітництво з підприємствами окремих галузей, які, у свою чергу,  сприятимуть  відмові від застосування бізнесом тіньових схем.

Він також закликав представників бізнесу до уникнення використання схем мінімізації та сумлінної й у повному обсязі сплати податків, адже тільки тоді можна побудувати сильну державу.  


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/204957.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua