07 апр, 15:39
Днями в ДПІ у Голосіївському районі відбувся черговий сеанс «гаряча лінія» на тему:«Особливості кампанії декларування - 2016».
Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Голосіївському районі Абрамченкова Валентина Анатоліївна відповіла на актуальні питання щодо кампанії декларування - 2016.
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:
Питання: Які громадяни мають право на одержання податковою знижки за користування іпотечним житловим кредитуванням?
Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року, подають таку декларацію до 3 травня 2016 року. При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації до 31 грудня 2016 року (при відсутності обов’язку подання такої декларації).
До податкової інспекції можуть завітати громадяни, які мають на меті повернути собі у вигляді податкової знижки частину коштів, пов’язаних із певними видами витрат.
Платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику у національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.
При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.
Таке право виникає у разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою у паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Право на включення до податкової знижки суми надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років.
Питання: Де можна ознайомитися з формою декларації про майновий стан і доходи, яку необхідно здати в 2016 році про доходи, отримані у 2015 році, до того, як подавати її в податковий орган?
Відповідь: З формою податкової декларації про майновий стан і доходи, в якій необхідно відображати отримані доходи за 2015 рік можна ознайомитися на сайті Державної фіскальної служби України та субсайті ГУ ДФС у м. Києві.
Податкова декларація про майновий стан і доходи розміщена в рубриці «Декларування громадян» в розділі «Додаткові матеріали» та в розділі «Електронні форми документів».
Питання: Скажіть, будь ласка, коли декларацію можна не подавати?
Відповідь: Податкова декларація не подається, якщо платник отримував доходи:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;
- від двох і більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Питання: Фізична особа здає в оренду своє особисте майно. Чи потрібно фізичній особі реєструватися фізичною особою-підприємцем?
Відповідь: Відповідно до статті 319 та статті 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.
Таким чином, здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України без реєстрації орендодавця фізичною особою - підприємцем.
Питання: Хто відноситься до членів сім’ї першого ступеня споріднення?
Відповідь: Відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Питання: Фізична особа претендує на податкову знижку. Чи обов’язково разом з декларацією про майновий стан і доходи надавати довідку про отримані у звітному році доходи?
Відповідь: Відповідно до підпункту «в» пункту 176.1 статті 176 Податкового кодексу України платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.
На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.
Враховуючи вищевикладене, фізична особа, яка зобов’язана подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи, відповідно до вимог Податкового кодексу України, або має право скористатися податковою знижкою, повинна на вимогу контролюючого органу надати разом із такою декларацією довідку про отримані у звітному році доходи.
При цьому, підпунктом «в» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України передбачено, що особи, які відповідно до Податкового кодексу України мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/206124.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua