УКБС ПІДТРИМАВ ВРУ У РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ

25 апр, 08:46

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» підтримала висновки робочої групи банківського Комітету ВРУ щодо основних проблем поточного стану та пріоритетів подальшого розвитку банківського сектора.
В рамках круглого столу у ВРУ з обговорення перспектив розвитку банківської системи, УКБС зауважив, що представлений документ за змістом та структурою швидче нагадує наукове дослідження, ніж стратегію, з аналітичними висновками якого УКБС в цілому погоджується. Зокрема, з тезою, що причиною критичного стану банківської системи є згубна практика штучного скорочення кількості банків шляхом визнання їх неплатоспроможними. А мета Комплексної програми розвитку фінансового сектора України на 2016-2020 рр. підвищити концентрацію банківської системи не відповідає європейській практиці.
Експерти УКБС продовжують наголошувати, що знищення конкурентоспроможних банків не повинно бути метою реформування фінсектору, оскільки це обумовлює руйнівні наслідки не лише для ринку, а й в цілому для економіки.
УКБС вітає впровадження профільним Комітетом ВРУ політики публічного обговорення важливих проектів зі стабілізації і функціонування банківської системи.
Одночасно, УКБС вважає, що стратегічні документи мають бути комплексними і спиратись не лише на аналіз поточного стану справ, але й надавати чіткі орієнтири та варіанти політики розвитку банківського сектору.
Керівництво комітету  погодилося з ініціативою УКБС залучити до цієї роботи ширше коло експертів з різних сегментів фінансового ринку (страховиків, фондовиків, представників ринку споживчої кооперації тощо). Крім того, доручено Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» опрацювати пропозиції учасників ринку для включення в тематичну конференцію, що відбудеться у травні п.р. під орудою комітету.
«Індикаторами ефективності програми має бути стабілізація нацвалюти з відхиленням курсу не більше 10%, приріст активів банківської системи 10-15%, зниження вартості кредитних ресурсів на 15% тощо, – зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Для досягнення цих показників важливо не лише визначити цілі та заходи, але й поетапно аналізувати результати запроваджених заходів. У разі їх неефективності, необхідно змінювати підходи до вирішення існуючих проблем, дотримуючись принципів прозорості та публічності процесу реформування». 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/206613.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua