Про єдиний соціальний внесок у 2016 році на «гарячій лінії»

17 май, 12:00

Днями в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» для платників податків із завідувачем сектору адміністрування єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Невмержицькою Лілією Василівною на тему: «Єдиний соціальний внесок у 2016 році».

Лілія Василівна відзначила, що така форма зворотного зв’язку із платниками податків відіграє важливу роль в обізнаності платників податків. З боку податківців платникам приділяється максимальна увага та створюються умови, щоб кожен платник мав змогу отримати фахові відповіді на хвилюючі питання.
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:
Питання: Як визначається «мінімальний страховий внесок»?
Відповідь: Відповідно до п. 5 частини 1 ст. 1 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Нагадуємо, що з 01.01.2016 року ставка для нарахування ЄСВ становить 22% до визначеної бази нарахування, тобто з 01.05.2016 року розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн.  (1450 грн*22%).

Питання: Чи переноситься граничний термін сплати ЄСВ, якщо останній день строку сплати припадає на вихідний або святковий день?
Відповідь: Відповідно до частини восьмої ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – роботодавці зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Порядок нарахування і сплати ЄСВ затверджено наказом Міністерства фінансів  України від 20.04.2015 року № 449 «Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Згідно з п. 11 розд. ІV Інструкції № 449 у разі якщо останній день строків сплати ЄСВ, зазначених у Інструкції № 449, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄСВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Питання: Чи є базою нарахування ЄСВ вартість санаторних путівок, що надаються підприємством безкоштовно своїм працівникам?
Відповідь: Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди ФО за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску встановлено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5.
Підпунктом 2.3.4 п. 2.3 розд. 2 Інструкції № 5 визначено, що вартість путівок працівникам та членам їхніх сімей на лікування та відпочинок, екскурсії або суми компенсацій, видані замість путівок за рахунок коштів підприємства (крім випадків, указаних у п. 3.2 розд. 3 Інструкції № 5), входять до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
Отже, вартість путівки, що надається підприємством працівнику, є базою нарахування єдиного внеску.
Питання: Чи скасовано обов’язок утримання ЄСВ із заробітної плати?
Відповідь: З  1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зокрема,
- виключено базу для утримання єдиного внеску;
- виключено з числа платників єдиного внеску найманих працівників.

Питання: Як визначається «максимальна величина бази нарахування ЄСВ»?
Відповідь: Відповідно до п. 4 частини першої ст. 1 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом № 2464, на яку нараховується єдиний внесок. З 01.05.2016 року максимальна величина бази нарахування ЄСВ дорівнюватиме 36 250 грн.  (1450 грн. *25). Відповідно максимальний розмір нарахованого ЄСВ з 01.05.2016 року становитиме 7975 грн. (36250 грн. * 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн*8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника з інвалідністю, якщо роботодавцем є юридична особа.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/207316.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua