Про питання оподаткування податком на прибуток на «гарячій лінії»

07 июн, 15:21

Днями, в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» для платників податків із начальником управління податків і зборів з юридичних осіб Барабаш Тетяною Іванівною на тему: «Питання оподаткування податком на прибуток».
Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:
Питання: Чи потрібно сплачувати  авансові внесків з податку на прибуток у 2016 році?

Відповідь: З 01 січня 2016 року з пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (ПКУ) виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.

Відповідно до нової редакції пункту 9 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ у січні – грудні 2015 року платники зобов'язані сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПКУ у редакції, що діяла до 1 січня 2015 року. Починаючи з 1 січня 2016 року щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств не сплачуються.

При цьому платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.

Питання: Як зменшується податок на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно?

Відповідь: В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» Державна фіскальна служба України в листі від 18.01.2016 року №1626/7/99-99-19-02-02-17 роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно.
Пунктом 137.6 статті 137 ПКУ визначено, якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Питання: Який порядок коригування фінансового результату на доходи від участі в капіталі та дивіденди?
Відповідь: Підпункт 140.4.1 пункту 140.4 статті 140 ПКУ викладено в новій редакції, що дає змогу платникам податку зменшувати фінансовий результат до оподаткування також на суму нарахованих доходів від участі в капіталі платників єдиного податку четвертої групи та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від інших платників податків, які сплачують авансові внески з податку на прибуток при виплаті дивідендів.
Слід звернути увагу, що відповідно до пункту 40 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ таке право надано платникам для врахування зазначених доходів у зменшення фінансового результату при розрахунку об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств у 2015 році.
Питання: Які зміни відбулись в податковому законодавстві, що стосуються оподаткування податком на прибуток на період дії закону щодо фінансової реструктуризації?
Відповідь: Державна фіскальна служба України в листі від 18.01.2016 року № 1626/7/99-99-19-02-02-17 роз’яснила зміни в податковому законодавстві щодо оподаткування податком на прибуток на період дії закону щодо фінансової реструктуризації.
Підрозділ 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, який доповнено пунктом 39, визначає, яким чином платник податку на прибуток на період дії закону щодо фінансової реструктуризації зменшує, збільшує, або не змінює фінансовий результат до оподаткування.

Питання: Чи застосовуються штрафні  санкції до неприбуткової організації, яка після внесення змін до статутних документів у 10-денний термін не подала до контролюючих органів заяву щодо перереєстрації?
Відповідь: Відповідно до п. 117.1 ст.117 ПКУ неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених ПКУ,
- тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення,
- тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
Враховуючи викладене, якщо неприбуткова організація (установа), у якої виникли зміни (доповнення) у документах, визначених в реєстраційній заяві, не подала в 10-денний строк після їх виникнення до контролюючих органів за місцезнаходженням документи з указаними змінами (доповненнями) та додаткову реєстраційну заяву з позначкою «зміни» або «доповнення», то до такої неприбуткової організації (установи) застосовується штраф у розмірі 510 гривень. У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року неприбутковою організацією, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, до такої організації застосовується штраф у розмірі 1020 гривень.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/208015.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua