Чи може бути підставою для відмови у наданні інформації запит, оформлений не за встановленою формою?

08 июн, 13:12

Статтею 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
Письмовий запит подається в довільній формі. При цьому запит на інформацію має містити:

1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Для спрощення процедури оформлення запитувачам інформації пропонується заповнювати відповідні форми запитів на інформацію. Зазначені форми можна отримати в приміщенні ЦОП ДПІ у Голосіївському районі м. Києва або на офіційному сайті ГУ ДФС  у м. Києві  в розділі «ДПІ у районах м. Києва» підрозділ «ДПІ у Голосіївському районі м. Києва»  в інформаційній частині «Доступ до публічної інформації».

Також пропонується заповнити спеціальну форму електронного інформаційного запиту на сайті ДПІ.

У статті 22  Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначено випадки, в яких  розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту, а саме:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком.
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В інших випадках розпорядник інформації зобов’язаний надати або оприлюднити інформацію якою володіє.
Відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/208058.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua