Зустріч податківців із представниками бізнесу по питанням виплати заробітної плати та сплати податків

23 июн, 12:16

     Днями ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві відбулася зустріч із бізнес-колами району на якій піднімались питання щодо легалізації заробітної плати, її підвищення та питання   нарахування та перерахування військового збору до бюджету.
     Податківці  звернули увагу присутніх щодо відповідальності за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового  збору до  державного бюджету.
    Згідно з п. 1.5 п. 16і підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 цього Кодексу, зокрема особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету збору з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, а з інших доходів — податковий агент.
     Крім того, відповідно до п. 1.6 п. 16і  підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу платники збору, зокрема роботодавці та податкові агенти, зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені ст. 176 Податкового кодексу.
     Тобто,  функції податкового агента щодо забезпечення виконання ним податкових обов’язків деталізовано в п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу, а саме —  своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету збір з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок,  подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до  контролюючого органу за місцем свого розташування  (Податковий розрахунок за формою № 1ДФ) .
     Також, податківці нагадали про розмір мінімальної заробітної плати  з 1 травня 2016 року -  у місячному розмірі - 1450,00 грн., у погодинному – 8,69 грн.
      Важливо розуміти, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
      З 1 травня 2016 року змінилася максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ. Вона становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на місяць нарахування доходу. Тож, з травня вона дорівнюватиме 36 250 грн. (1450 грн. х 25).
    Також, розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. х 22%). Відповідно збільшиться максимальний розмір нарахованого ЄСВ і з 1 травня 2016 року він становить 7975 грн. (36250 грн. х 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/208385.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua