НКЦПФР готує законопроект щодо зміни системи розкриття інформації на ринку цінних паперів

06 июл, 15:11

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) закінчує розробку проекту закону, який комплексно та системно врегулює питання розкриття інформації на ринку цінних паперів. За словами Максима Лібанова, Директора департаменту стратегії розвитку фондового ринку НКЦПФР, цим законопроектом в національне законодавство імплементуються норми євродирективи Transparency Directive (Директива ЄС щодо гармонізації вимог до прозорості інформації про емітентів) та суміжних актів ЄС.
 
В даному законопроекті якісно розширюється перелік інформації, і до звичайних форм регулярної та особливої інформації додається поширені в міжнародній практиці Звіт про корпоративне управління та Звіт керівництва, що містить аналіз розвитку бізнесу. Інформацію про власників публічних компаній пропонується розкривати більш поглиблено – інвестори повинні знати не лише формального кінцевого бенефіціара, а й всіх осіб, які впливають на прийняття рішень органами товариства та відповідно впливають на бізнес.
 
«Без повного розуміння реалій бізнесу, фінансового стану компанії, інтересів пов‘язаних осіб, основних ризиків і невизначеностей, жоден інвестор не зможе прийняти виваженого рішення щодо цінних паперів. Все інше – ворожіння на кавовій гущі, а не інвестиційні рішення, або ж використання інсайдерської інформації», - вважає Максим Лібанов.
 
В той же час, як зазначив керівник департаменту регулятора, за європейськими стандартами основним принципом в розкритті інформації є максимальне її розповсюдження, для унеможливлення підміни чи підтасовки даних. «В директивах цей принцип має назву «dissemination of information», його можна перекласти як форсоване розповсюдження інформації. Саме така проактивність в поширенні інформації різними каналами найкраще сприяє захисту від підробки даних та спроб введення інвесторів в оману», - прокоментував розробник законопроекту.
 
Комісія має намір запропонувати в своєму законопроекті розкриття інформації через акредитовані Інтернет-сайти, які працюють за принципом інформаційних агенцій, та сервіси підписки, які надаватимуть можливість підписатися на повідомлення певного емітента.
 
Регулятор підтримує пропозиції учасників ринку, емітентів щодо скасування публікації звітів в друкованих виданнях, зокрема, які містяться в зареєстрованому у Верховній Раді України законопроекті №4805, але таке скасування повинно відбуватись лише разом із запровадженням низки дублюючих каналів, окрім розміщення в Загальнодоступній базі даних.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/208832.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua