19 июл, 13:11
Україна ініціювала важливі реформи і зміни до Закону про бухгалтерський облік та Закону про аудиторську діяльність, які призведуть до збільшення фінансової прозорості та наближення до стандартів ЄС.
Результатом впровадження законодавчих змін відповідно до директив ЄС про Положення про бухгалтерський облік та аудит передової міжнародної практики та створення основи для незалежного контролю та забезпечення дотримання міжнародних стандартів аудиту для аудиторської професії України буде підвищення фінансової прозорості. Суб'єкти приватної діяльності України будуть зобов'язані вести фінансову звітність і робити фінансові звіти відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності, які необхідні на європейських ринках і по всьому світу. Таким чином, кінцеві користувачі фінансової звітності та фінансових звітів будуть впевнені в цілісності інформації, представленої для регулюючих, податкових органів, та громадськості (інвесторів, вкладників, кредиторів, аналітиків, клієнтів, торгових та бізнес-партнерів, постачальників, та інше).
Фінансова документація та звіти суб'єктів публічної діяльності також підлягатимуть проходженню обов'язкового щорічного аудиту, який буде виконуватися аудиторами від кращих міжнародних практик.
15 липня 2016 в Києві відбулося засідання Круглого столу «Європейський вибір розвитку бухгалтерського обліку та аудиту – порядок денний реформи». Організаторами виступили Центр реформування фінансової звітності Світового банку спільно з Проектом технічної допомоги за пріоритетними напрямками фінансового сектору в Україні (EU-FINSTAR).
Як зазначив експерт проекту з Великобританії Джон Хупер: «Запропоновані Міністерству Фінансів реформи систем бухгалтерського обліку та аудиту наближують Україну до глобальних стандартів фінансової звітності, які покращують фінансову прозорість та сприяють розвитку приватного сектору задля загального процвітання».
Учасники обговорювали важливість підвищення обізнаності щодо Ключових реформ, які підтримуються Світовим Банком та Європейським Союзом серед бізнесу, фінансових структур, бухгалтерів, МСП та суспільства. Людмили Гапоненко, начальник управління методології бухгалтерського обліку Міністерства Фінансів розповідала про прогрес з впровадженням бухгалтерських реформ та проблеми на цьому шляху. Нова система регулювання аудиторської діяльності була представлена Олексієм Гачківським, Головою Аудиторської палати.
В обговоренні приймали участь народні депутати, представники Міністерства Фінансів України, Національного Банку, Національної Комісії з цінних паперів та фондового ринку України, Національної Комісії з регулювання фінансових послуг, Центр реформування фінансової звітності Світового банку , експерти проекту за напрямком аудит та бухгалтерський облік, представники професійних організацій у сфері обліку та аудиту, представники аудиторських компаній, асоціацій, бізнесу та інші.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/209240.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua