УКБС: НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ ЧИНОВНИКІВ НБУ ШКОДИТЬ КРАЇНІ

11 авг, 08:40

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» заявляє, що некомпетентність чиновників регулятора шкодить не лише репутації Нацбанку, а й негативно позначається на інвестиційній привабливості національної банківської системи та на міжнародному іміджу України.
Так, на застереження УКБС «НБУ перекваліфікує банкірів на шпигунів» (http://finbalance.com.ua/news/UKBS-NBU-khoche-zrobiti-z-bankiriv-shpihuniv) стосовно розробленого Нацбанком проекту змін до порядку реєстрації / лiцензування та визначення структури власностi банків, чиновник НБУ з департаменту ліцензування заявив про відповідність цих змін вимогам European Banking Authority (ЕВА) «Guidelines on the assessment of the suitability of members of the management body and key function holders», які використовуються європейськими регуляторами.
У зв’язку з цим Асоціація має зазначити, що ЕВА розробляє методичні норми для Євросоюзу, що мають необов’язковий рекомендаційний характер. Крім того, вказані методичні рекомендації ЕВА, на які посилається чиновник як на кращу світову практику, наразі застаріли, практично не працюють в країнах ЄС (як свідчить звіт ЕВА) та не мають жодного відношення до ліцензійних вимог.
Зокрема, ці рекомендації були розроблені у 2012 р., однак вже у червні 2015 р. ЕВА переглянула ефект від їх застосування (http://www.regulationtomorrow.com/eu/eba-peer-review-report-on-the-assessment-of-the-suitability-of-members-of-the-management-body-and-key-function-holders/) та визнала, що більшість країн-членів ЄС цих правил не дотримується: «Тhe EBA also notes that the EBA Guidelines have not led to convergent supervisory practice in many areas».
УКБС висловлює занепокоєння, що на обґрунтовані застереження профільної банківської асоціації посадова особа Нацбанку виправдовує намір впровадження в українське законодавство норм, які в ЄС не знайшли широкого практичного застосування та не гармонізували нагляд у банківському секторі Євросоюзу.
Введення регуляторних новацій, які не були підтримані більшістю регуляторів країн ЄС ускладнює та зарегульовує банківську діяльність в Україні, негативно позначається на інвестиційній привабливості національної банківської системи, все більше віддаляє суспільство від досягнення задекларованих реформ та дискредитує керівництво НБУ.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/210101.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua