Як підрахувати площу будівлі для обігріву твердопаливним котлом?

18 авг, 22:10

Скільки квадратних метрів в вашому домі буде опалюватися твердопаливним котлом? Справа здається простою, і, ймовірно, саме тому люди роблять помилку, автоматично приймаючи корисну площу проекту. Чому це помилка? Тому що фактична опалювальна площа будівлі іноді буває значно більше!

Корисна площа розраховується певним чином, наприклад, не враховуються скоси або сходові клітини. Таким чином, для опалення слід розраховувати загальну площу будівлі, яка є сумою підлог опалювальних приміщень. Ви можете знайти її в проекті будинку або легко підрахувати так: площа контуру фундаменту після вирахування товщини зовнішніх стін помножена на кількість опалювальних поверхів.

Приклад: двоповерховий будинок з зовнішніми розмірами 10x10 м має товщину стіни 50 см. В той час як корисна площа не перевищує 140 кв. м, опалювальна площа буде: 9,5 х 9,5 х 2 = 180 кв. м.

Як правильно підібрати потужність твердопаливного котла

Потужність котла у вашому будинку повинна бути близька (з запасом 10-20%) до максимальних тепловтрат будівлі. Тобто це кількість енергії, яку буде потребувати будівля, щоб підтримувати температуру всередині приміщення в гіпотетично найхолодніший день опалювального сезону (винятком є ​​котли на вугільному дріб'язку). Твердопаливні котли мають запас потужності при великому навантаженні особливо взимку. Проте будівлю яку опалює котел потрібно рахунова з запасом обігріву. Як передбачається, найхолодніший день вибирається залежно від регіону країни - день з середньодобовою температурою -21,-16 градусів Цельсія. Він гіпотетичний, тому що такого дня, швидше за все, не буває. Зазвичай, навіть коли вночі -25, то днем ​​температура піднімається до, наприклад, -10, що в середньому становить близько -15. Але при проектуванні системи опалення враховується найгірший сценарій, і береться розумний запас.

Потребу будинку в теплі можна визначити з більшою точністю, маючи більше інформації про конструкцію будівлі. Якщо відомо, що вдома при -20 знадобиться потужність нагріву 10 кВт, то неможливо, щоб раптом з'ясувалася необхідність 20кВт. Потреба в теплі випливає з вимірних характеристик будинку, таких як стіновий матеріал, товщина ізоляції, вік, стан вікон і дверей тощо, знаючи ці параметри, можна розрахувати необхідну потужність котла.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/210387.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua