Без вини винуваті: ТОВ «Сільські традиції» — черговий об’єкт рейдерського захоплення

08 сен, 13:09

Починаючи з 3 вересня ТОВ «Сільські традиції» у блокаді: мітингувальники перекрили всі під'їзні шляхи до підприємства, безпідставно та незаконно вимагаючи припинити його роботу. У результаті гинуть свині, їх немає чим годувати, адже кормовози також не пропускають. Станом на 7 вересня уже зафіксовані випадки канібалізму та перші випадки загибелі тварин від виснаження (100 голів).

Штучно створені та задекларовані громадою екологічні проблеми, у яких звинувачують «Сільські традиції», є прикриттям для рейдерського захоплення свинокомплексу, яке носить явно політичне забарвлення. Невідомі хочуть знецінити активи господарства. Інструментом у нечесній боротьбі стали люди і тварини.

«Керівництво створило свинокомплекс європейського зразка, яке дотримується екологічних норм, встановлених державними інституціями. Ми почали модернізацію очисних систем гноєстоків. Нам потрібно усього півтора місяця щоб завершити проект. Проте потрапити у господарство — неможливо через блокаду.

Намагалися поспілкуватися з мітингувальниками, показати прогрес у роботі, але з нами ніхто розмовляти не захотів. Висувається єдина вимога — негайно закрити підприємство, а свині, якщо не вивезете, то нехай дохнуть», — зазначив заступник директора свинокомплексу Роман Калатур.

За словами пана Романа, нині найбільша проблема — масова загибель свиней. Якщо поголів’я не нагодувати, за добу загине 1000 свиней, ще через два-три дні — 6-7 тис. голів. Це призведе до екологічної катастрофи у регіоні (поширення трупної отрути, інфекційних захворювань), оскільки потужностей для утилізації таких об’ємів падежу немає. Та і вивезти трупи тварин неможливо, оскільки всі шляхи перекриті.

До прес-конференції долучився науковий керівник науково-екологічної групи «Потенціал-Еко» Володимир Рогов.

«„Сільські традиції“ реалізують проект відповідно до екологічних норм. Технологія закладена правильно. З точки зору очисних споруд я можу сказати, що зроблено тільки перша черга. Це приблизно 30%».

Президент Асоціації «Свинарі України» озвучив позицію об’єднання щодо таких критичних ситуацій, які, на жаль, не є новиною для українських господарств:

«Конфлікт знаходиться в гострій фазі і набув такого резонансу, що важко знайти цивілізовані шляхи вирішення. Однак, позиція асоціації абсолютно чітка і зрозуміла: потрібно вести діалог, переговори і рухатися назустріч один одному, але першочергово – накормити тварин і зупинити негайно використовувати їх як інструмент у боротьбі за контроль над підприємством».


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/211120.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua