НКЦПФР ПОДАЛА ПОЗОВ НА РІШЕННЯ МІН’ЮСТУ ПРО СКАСУВАННЯ ДЕРЖРЕЄСТРАЦІЇ НОРМАТИВНО-ПРАВОВОГО АКТУ РЕГУЛЯТОРА

21 сен, 08:15

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва на рішення Міністерства юстиції України про  скасування державної реєстрації нормативно-правового акту, а саме рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності» від 10.07.2015 року №980.
 
Норми Положення про встановлення ознак фіктивності були дієвим інструментом протидії торгівлі цінними паперами емітентів з ознаками фіктивності. Включення цінних паперів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, і зупинення їх обігу було спрямовано на захист прав інвесторів, які вводилися в оману щодо реальної вартості таких цінних паперів, і недопущення зловживань на ринку.
 
Протидія зловживанням з цінними паперами і очищення фондового ринку відносяться до пріоритетних напрямків реагування Комісією в рамках Програми співпраці України з МВФ.
 
Зазначений нормативний акт було оскаржено в судовому порядку емітентом цінних паперів ПАТ «Імпульс плюс», якого було включено до Списку емітентів, що мають ознаки фіктивності. За позовом цього емітента Окружним адміністративним судом м. Києва 29.03.2015 року було визнано незаконними та нечинними підпункти 1, 6, 7, 8, 10 пункту 4 вищезазначеного Положення. Київським апеляційним адміністративним судом ухвалою від 30.06.2016 року апеляційну скаргу Комісії залишено без задоволення, а постанову Окружного адмінсуду залишено без змін. Розгляд касаційної скарги Комісії ще не відбувся.
 
Незважаючи на судовий процес, який досі триває, і те що судом визнано нечинними лише декілька ознак фіктивності емітентів цінних паперів, Мінюст скасував державну реєстрацію нормативно-правового акту НКЦПФР в цілому. В тому числі скасовані норми, які судом визнані такими, що відповідають законодавству.
 
Серед іншого це стосується норми про механізм виключення емітентів з даного списку та інше. На сьогодні 39 емітентів цінних паперів залишаються включеними до Списку емітентів, що мають ознаки фіктивності. Своїм рішенням Міністерство юстиції призвело до ситуації, коли неможливо поновити обіг їх цінних паперів.
 
Значний обсяг важливих питань функціонування ринку цінних паперів втратив своє нормативне врегулювання у зв’язку зі скасування зазначеного рішення Комісії.
 
Рішення Міністерства юстиції «де-юре» позбавляє регулятора фондового ринку можливості виконувати свої повноваження, встановлені законодавчими актами, та захищати права інвесторів. Ситуація яка склалась демонструє, що Мін'юст через процес реєстрації нормативно-правових актів втручається в сферу регулювання ринку цінних паперів, що обмежує операційну незалежність регулятора ринку та позбавляє його можливості ефективно виконувати свої функції.
 
Це вкотре підтверджує висновки міжнародних партнерів України, IOSCO, МВФ, рекомендацій фахівців Комісії з цінних паперів і бірж США, що НКЦПФР позбавлена можливості повноцінно здійснювати регулювання через втручання інших державних органів в її роботу, в тому числі Міністерства юстиції.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/211504.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua