03 ноя, 08:33
Так, відповідно до підпункту 165.1.6 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі за текстом – ПКУ), до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що вноситься за рахунок його роботодавця у розмірах, визначених законом.
Відповідно до частини 4 статті 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 - VІ ”Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі за текстом – Закон №2464) справляння єдиного внеску здійснюється із суми заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), не зменшеної на суму утриманих податків та інших обов’язкових платежів, які сплачуються згідно із чинним законодавством, та із суми утримань, що здійснюються відповідно до закону або за договорами позики, придбання товарів і виплат, виконуваних за дорученням отримувача.
При цьому, частиною 6 статті7 Закону № 2464 нарахування єдиного внеску за працівників здійснюється роботодавцями за рахунок сум, на які єдиний внесок нарахований.
Відповідно до пункту 21.1 статті 21 Закону України від 09.07.03 № 1058-IV ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовуються відомості, що надходять, зокрема, від інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів та органів державної податкової служби.
Разом з тим, прикінцевими положеннями Закону встановлено, що вимоги (положення), які стосуються Накопичувального фонду, набирають чинності з дня запровадження законом порядку перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду.
Враховуючи наведене, а також необхідність у майбутньому удосконалення обліку суми збору на державне пенсійне страхування, що вносяться за рахунок працедавця у розмірах, визначених законом, та обліковуються в індивідуальній картці застрахованої особи (найманого працівника), зазначена інформація до набрання чинності законом про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду у податковому розрахунку ф. №1 ДФ не відображається.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/212672.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua