НКЦПФР схвалила нову редакцію Положення про встановлення ознак фіктивності

23 ноя, 08:51

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на засіданні, яке відбулось 22 листопада 2016 року, схвалила нову редакцію «Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності».

В новій редакції Положення фахівцями Комісії доопрацьовано перелік ознак фіктивності для емітентів простих іменних цінних паперів та корпоративних інвестиційних фондів.

Відповідно до вимог Положення, відповідність емітента простих іменних цінних паперів (крім страховиків) або корпоративного інвестиційного фонду щонайменше трьом ознакам фіктивності (в окремих випадках двом) може стати підставою для прийняття рішення про включення емітента до Списку емітентів, що мають ознаки фіктивності та зупинення обігу його цінних паперів.

В документі також термін капіталізації викладено в новій редакції, розширено перелік емітентів, на яких не поширюється дія Положення.

Документ буде опубліковано на офіційному веб-сайті НКЦПФР в розділі «Проекти регуляторних актів» http://nssmc.gov.ua/law/projects для ознайомлення з ним учасників ринку і надання протягом 10 днів своїх пропозицій та зауважень.

Нагадаємо, наказом Міністерства юстиції України від 05.09.2016 р. державна реєстрація Рішення НКЦПФР від 10.07.2015 р. №980 «Про затвердження Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності» була скасована. Не погоджуючись зі скасуванням державної реєстрації свого нормативно-правового акту, НКЦПФР подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Норми Положення про встановлення ознак фіктивності були дієвим інструментом протидії використанню цінних паперів емітентів з ознаками фіктивності, недопущення зловживань за допомогою таких цінних паперів, захисту прав інвесторів і споживачів фінансових послуг. Зазначене Положення використовувалося не лише НКЦПФР, але й іншими регуляторами фінансового сектору – Національним банком Україні та Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/213315.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua