29 ноя, 15:21
Процес відпливу іноземного капіталу з агропродовольчих секторів економіки України, що був викликаний війною та іншими негативними чинниками, у 2016 році призупинився, зазначив завідувач відділу інвестицій Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.
За повідомленням Державної служби статистики України, загальний обсяг іноземного акціонерного капіталу у сільському, лісовому і рибному господарстві на початок жовтня 2016 року склав 517,8 млн дол. США, що на 3,1% більше, ніж на початок року.
У поточному році зацікавленість інвесторів до харчової промисловості зросла, зауважив експерт.
Прямі іноземні інвестиції у виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів за січень-вересень 2016 року зросли на 1,5% і склали 2477,8 млн дол. США. Іноземні інвестиції у сільське господарство у цьому році спрямовувалися переважно на будівництво тваринницьких комплексів, поінформував Микола Кісіль.
За його словами, про можливість подальшого зростання інвестицій в агропродовольчі сектори економіки України свідчать наміри іноземних компаній вкладати капітал у виробництво м’ясної та молочної продукції, виробництво та експорт олії, на закладку багаторічних насаджень, будівництво картопле-, овоче- та фруктосховищ, створення об’єктів з виробництва і використання біогазу, сироваріння тощо.
Зацікавленість щодо придбання українського агробізнесу проявляють кілька великих інвестиційних фондів з Європи, США і арабських країн.
За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у найближчій і середньостроковій перспективі основним джерелом надходження іноземного капіталу в агропродовольчі сектори економіки будуть різні види іноземних кредитів.
Проте іноземні інвестори поки що недооцінюють перспективи створення в Україні різноманітних потужностей з виробництва, перероблення та експорту агропродовольчої продукції, підсумував Микола Кісіль.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/213566.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua