НКЦПФР вносить зміни до деяких нормативно-правових актів

30 ноя, 11:25

НКЦПФР на засіданні, яке відбулось 29 листопада 2016 року, схвалила зміни до «Порядку погодження набуття особою істотної участі у професійному учаснику фондового ринку або збільшення її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного капіталу такого учасника чи права голосу придбаних акцій (часток) в його органах управління».
 
Змінами уточнено терміни, зокрема, «кінцевий власник» та «прямий власник заявника»;
уточнені випадки, коли необхідно отримувати погодження Комісії;
уточнений перелік документів, що подаються, та вимог до їх оформлення;
удосконалена методика розрахунку достатності розміру власних коштів фізичної/юридичної особи - заявника;
удосконалено порядок подання відомостей про прямих власників та власників з істотною участю у структурі власності заявника.
 
З метою виконання вимог ст.9 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг в Україні» та перевірки такої якості заявника як «фінансова стійкість», передбачена можливість заявника у майбутньому надавати, в разі потреби, додаткову фінансову підтримку професійному учаснику фондового ринку незалежно від того, яким чином набувається, збільшується істотна участь.
 
Документ буде опубліковано на офіційному веб-сайті НКЦПФР в розділі «Проекти регуляторних актів» http://nssmc.gov.ua/law/projects для ознайомлення з ним учасників ринку і надання протягом 10 робочих днів своїх пропозицій та зауважень.
 
НКЦПФР схвалила зміни до «Положення щодо пруденційних нормативів професійної діяльності на фондовому ринку та вимог до системи управління ризиками».
 
В документі передбачено вимогу стосовно підтвердження аудитором (аудиторською фірмою) розміру нерозподіленого прибутку на початок звітного року для його включення професійним учасником до складу регулятивного капіталу. Також передбачено приведення  нормативних значень для окремих пруденційних показників КУА та осіб, які провадять діяльність з управління пенсійними активами, до рівнів, що передбачені європейським законодавством. Так, передбачається підвищення нормативних значень нормативу достатності власних коштів з 0,5 до 1 та коефіцієнта покриття операційного ризику – з 0,5 до 1.  В той же час, дисконт у розмірі 0,5 для розрахунку регулятивного капіталу ще діятиме.
 
Документ буде опубліковано на офіційному веб-сайті НКЦПФР в розділі «Проекти регуляторних актів» http://nssmc.gov.ua/law/projects для ознайомлення з ним учасників ринку і надання протягом 10 робочих днів своїх пропозицій та зауважень.
 
НКЦПФР затвердила нову редакцію «Положення про реєстрацію випуску сертифікатів фонду операцій з нерухомістю, проспекту емісії, звіту про результати розміщення сертифікатів фонду операцій з нерухомістю, погашення сертифікатів фонду операцій з нерухомістю та скасування реєстрації випуску». Положення направлене на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
 
Метою розробки нової редакції Положення було  приведення нормативно-правового акта НКЦПФР у відповідність до чинного законодавства.
 
Попередня редакція Положення, затверджена рішенням ДКЦПФР від 05 березня 2009 року №244 визнана такою, що втратила чинність.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/213589.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua