07 дек, 08:37
Одним з пріоритетних напрямів роботи податкової міліції в поточному році було виявлення злочинів в кредитно - фінансовій сфері.
Про це сьогодні під час прес-конференції заявив Перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан.
За його словами, для ухилення від оподаткування, виведення в тінь фінансових потоків використовуються операції з цінними паперами, страхування і перестрахування, розкрадання активів банків. Практично усі вказані схеми функціонують з використанням послуг "конвертаційних центрів".
"Тенденції останнього часу свідчать, що діяльність транзитно – конвертаційних груп дещо змінилася. Якщо в 2014 – 2015 роках їх "винагорода" складала 7-9% від конвертованої суми, то в даний час вартість таких послуг складає 11-12%. Крім того, з’явилася тенденція до зменшення обсягів конвертації на один "конверт". Вона виникла не в останню чергу завдяки тому, що значно скоротилися терміни дії окремо взятої групи до її виявлення і ліквідації співробітниками податкової міліції. Крім того, росте кількість випадків вилучення у членів цих груп вогнепальної зброї", - зауважив Сергій Білан.
Він наголосив, що у 2016 році співробітники податкової міліції припинили діяльність 74 «конвертцентрів», до бюджету вже відшкодовано 1,2 млрд грн. завданих збитків від їх діяльності.
Крім того, Сергій Білан розповів, що в поточному році фіксується скорочення кількості випадків шахрайства з боку посадовців банківських установ по відчуженню їх ліквідних активів та умисного доведення банків до банкрутства.
Окрім цього, за словами Першого заступника Голови ДФС, актуальними залишаються схеми розкрадання кредитів рефінансування НБУ, депозитних засобів вкладників банків шляхом кредитування фіктивних і підконтрольних фірм із завищеною вартістю "умовного" заставного майна.
Сергій Білан також наголосив, що в Києві встановлено групу осіб, які довели один з банків до банкрутства шляхом розтрати його активів вартістю більше 170 мільйонів гривень. Такі дії призвели до неплатоспроможності банку перед кредиторами, і, як наслідок, Нацбанк ввів у вказаний банк тимчасову адміністрацію. Під час досудового розслідування на відчужені активи накладено арешт.
Крім того, як розповів Сергій Білан, податкова міліція активно і системно працює над викриттям "тіньових" ділків на ринку цінних паперів. Зокрема, нещодавно було викрито схему конвертації грошових коштів за рахунок придбання "технічних" цінних паперів у "фіктивних" підприємств на загальну суму більше двох мільярдів гривень. Під час досудового розслідування було позбавлено ліцензії фінансову установу в м. Києві та заарештовано цінні папери на суму більше 244 мільйонів гривень.
Також виявлено і зупинено спробу легалізації грошових коштів через одну з банківських установ м. Києва. За результатами проведених заходів, на банківських рахунках заарештовано 211,6 млн. грн., з яких вже 148 млн грн. перераховано на депозитний рахунок ГУ ДФС м. Києва.
За словами Першого заступника голови ДФС, на ринку страхових послуг типовою є схема ухилення від сплати податків страховими компаніями, коли реально діючі підприємства-вигодонабувачі перераховують безготівкові грошові кошти за нібито надані послуги страхування і перестрахування на рахунки транзитних страхових компаній, які, у свою чергу, перераховують кошти на рахунки фіктивних страхових компаній, що підконтрольні учасникам «конвертаційного центру». Надалі гроші переводяться у готівку, у тому числі через рахунки підставних фізичних осіб.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/213776.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua