Гнучке виробництво

09 дек, 08:36

Компанія Bosch працює над новою модульною системою виробництва спільно з міжнародними партнерами в сфері НДДКР.

Очолюваний Bosch дослідний консорціум розробляє новаторську концепцію промислового виробництва. Мета проекту ReCaM, що об'єднав дев'ять партнерів, — створити універсально гнучку виробничу систему. Сучасна промисловість гостро відчуває потребу в таких рішеннях, адже терміни виготовлення виробів постійно скорочуються і зростає попит на індивідуалізовану продукцію: чим більш різноманітну, тим краще. Партнери цього проекту поставили перед собою амбітні цілі. «Прагнучи зробити виробництво більш ефективним та прибутковим, ми хочемо на 30% скоротити час виведення систем у робочий режим», — повідомив керівник проекту Себастьян Шрьок (Sebastian Schröck), який в компанії Bosch займається сектором НДДКР. Шрьок, який має вчений ступінь в галузі інженерної механіки, приступив до проекту в листопаді 2015 р. Він і його численні партнери завершать роботу в жовтні 2018 р. Передбачається, що розроблені в рамках ReCaM незалежні модулі будуть виконувати окремі операції в технологічному ланцюжку — наприклад, пресування, свердління або складання. Кожен модуль, оснащений одним або кількома інструментами для виконання того чи іншого завдання, буде налаштовуватися автоматично і координувати всі виробничі процеси з сусідніми модулями. Разом ці модулі складуть систему, що легко модифікується, для спеціалізованого виробництва.

Готові виробничі модулі як елементи «розумного» заводу
Як правило, сьогодні виробничі лінії все ще проектуються тільки для випуску одного продукту, причому партіями певного розміру. Однак сучасні промислові вироби стають все більш індивідуалізованими, а розмір партій — все більш непередбачуваним, аж до поштучного випуску. Відповідно, виробничі лінії доводиться все частіше і частіше модифікувати — це дорогий процес, який спричиняє помилки і тривалі простої. Дослідницький проект ReCaM пропонує можливе рішення: готові виробничі модулі. В основі лежить та ж концепція, яка дозволяє комп'ютерам автоматично розпізнавати клавіатури або принтери через додатки plug-and-play. Робочі зможуть адаптувати виробничу лінію до мінливих вимог, всього лише додаючи до неї нові модулі або прибираючи непотрібні.

Випробування виробничих систем в робочих умовах
Учасники проекту ReCaM планують досягти того, щоб створені ними адаптовані виробничі системи з підключенням до мережі ефективно працювали в реальних заводських умовах. Для цього всі дев'ять партнерів у складі дослідницького консорціуму докладають максимум зусиль, кожен у своїй галузі: НДІ розробляє промислові стандарти, інженери-механіки проектують самі модулі, а виробничі компанії, такі як Bosch, випробовують зразки на практиці.

Проект ReCaM фінансується Європейським союзом в розмірі 5,3 млн євро як частина програми досліджень та інновацій Horizon 2020 (за договором про субсидування наукового дослідження № 680759). ReCaM – це абревіатура англійської назви, яка в перекладі означає «швидкісна реконфігурація універсальних виробничих систем шляхом адаптації з урахуванням наявних потужностей, автоматичного налаштування та інтеграції інструментів планування виробництва». У перспективі «розумний» завод може дати європейським країнам перевагу перед конкурентами на світовому ринку.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/213862.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua