Дарницька ТЕЦ стане більш екологічною

22 дек, 08:51

Депутати Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» разом із експертами, науковцями та представниками громадськості підтримали ініціативу Дарницької ТЕЦ, щодо зменшення   шкідливого впливу підприємства на навколишнє середовище.
Шляхи подолання екологічного лиха презентували під час прес-конференції, що відбулася сьогодні в Українському кризовому медіа-центрі.
Уже кілька років жителям Позняків не дають жити пилові бурі, що виникають на озері Горячка - технічній водоймі, куди скидає промислові відходи Дарницька ТЕЦ. Наразі, велика частина озера вже заповнена відходами і є справжньою екологічно «міною уповільненої дії».
На початку літа у міській раді була створена робоча група з вивчення незадовільного екологічного стану та впливу на навколишнє середовище озера Горячка, яка аналізувала та погодилп план заходів щодо закриття золовідвалу Дарницької ТЕЦ та очистки водойми. Головою робочої групи є депутат Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ганна Сандалова.
За її словами, заходи, які планується здійснити розраховані на 5 років: поступова модернізація обладнання і покрокове зменшення до нуля відходів у золовідвал.
«Вперше за ці півроку ми всі відчули, що ситуація може бути насправді вирішена. Надзвичайно важливим є запропонований термінових план попереджувальних заходів, а саме укріплення поверхні та збільшення дзеркала озера для запобігання пиління, яке ми спостерігали влітку», - зазначила Сандалова.
Керівництво Дарницької ТЕЦ прийняло рішення поступово відмовилась від використання озера Горячка, як технічної водойми з подальшою рекультивацією цього об’єкту.
«Першочерговим нашим завданням є створення умов безпечного функціонування існуючого золовідвалу, аби виключити будь – які пиління», - розповів директор ТОВ «Євро-Реконструкція» (Дарницька ТЕЦ) В’ячеслав Селіванов під презентації детального плану заходів модернізації заводу.
Усі заходи, щодо рекультивації та закриття сховища робоча група поділила на 3 етапи: впровадження заходів щодо боротьби з пилінням, реконструкція системи газоочищення з переводом на сухе золовидалення та рекультивація золовідвалу. Усі заходи повинні бути завершені до 2021 року.
«Дарницька ТЕЦ дійсно є важливою складовою житлово – комунального господарства міста Києва, але це не означає, що ми можемо погодитися на те що вона й надалі так буде працювати і не дослуховуватись до вимог законодавства та вимог громади. Тому, це велика перемога, що на сьогоднішній день ми знайшли компроміс, який задовольняє і підприємство, і киян», - зазначив депутат Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вадим Ноздря.
Наразі, робоча група далі продовжує свої роботу і буде регулярно контролювати виконання запропонованого плану.
Окрім того, Ганна Сандалова взяла на себе відповідальність опрацювати можливості для проведення екологічного аудиту усіх потенційно небезпечних для навколишнього середовища підприємств Дарницького району, що дасть змогу отримати повну картину екологічного стану одного із найбільших районів міста.
Нагадаємо, Дарницька ТЕЦ була введена в експлуатацію ще в 1954 році. Під сховище – сховище відпрацьованого вугілля – золи – було виділено 126 гектарів землі. Нині залишилося близько 13 гектарів. Працює, спалюючи вугілля, система очистки викидів, що спалює вугілля застаріла і потребує модернізації. 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/214293.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua