Несвоєчасне перерахування ЄВ з вини банківської установи – дії суб’єкта господарювання

17 янв, 15:22

Відповідно до частини дванадцятої статті 25 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) органи ДФС застосовують до банків фінансові санкції, зокрема: за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування банками на рахунки органів ДФС сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), фінансових санкцій, зазначених у частині одинадцятій ст. 25 Закону № 2464, органами ДФС нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування), та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум (пункт 1 частини 12 статті 25 Закону № 2464).
Фінансові санкції до суб’єктів господарювання за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ визначено частиною 11 статті 25 Закону № 2464, яка не передбачає застосування органом ДФС до суб’єкта господарювання штрафних санкцій у випадку несвоєчасногоперерахування (неперерахування) ЄВ з вини банку.
Поряд з цим, відповідно до пункту 129.6 статті 129 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, такий банк/орган сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених ПКУ, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків, зборів, платежів до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.
Відповідно до пункту 129.7. статті 129 ПКУ не вважається порушенням строку перерахування податків, зборів, платежів з вини банку порушення, вчинене внаслідок регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до нестачі вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку.
Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строку зарахування податків, зборів, платежів розпочинається з моменту такого відновлення.
Таким чином, орган ДФС не застосовує до суб’єкта господарювання штрафні санкції у випадку несвоєчасного перерахування (неперерахування) ЄВ з вини банку.
Суб’єкт господарювання повинен надати до органу ДФС заяву з копіями платіжних документів, що засвідчують факт подання їх до установи банку.
ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києв


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/214839.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua