В ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

22 фев, 11:50

Нещодавно в ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві з начальником відділу адміністрування податків з громадян управління податків і зборів з фізичних осіб Токаренко Оксаною Володимирівною з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо декларування доходів громадян, відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання подачі декларацій про майновий стан та доходи, отримані у 2016 році».
Пропонуємо вашій увазі питання, з якими звертались громадяни на «гарячу лінію» та відповіді на них:

1. У які терміни має громадянин відзвітувати перед контролюючим органом, якщо у 2016 році отримав у спадщину квартиру ?
Відповідь: Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2016 році, слід подати до 1 травня 2017 року, але оскільки, останній день подання декларації припадає на вихідний день, то відповідно до норм податкового законодавства він переноситься на перший робочий день, тобто на 3 травня 2017 року.
Слід нагадати, що з 1 січня 2017 року запроваджено нову форму декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року № 821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

2.  Які платіжні документи необхідно подати для отримання податкової знижки?
Відповідь: Статтею 166 Податкового кодексу України визначений перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки за підсумками 2016 року.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:
- квитанціями;
- платіжними дорученнями;
- фіскальними або товарними чеками;
- прибутковими касовими ордерами тощо;
Крім того, понесені витрати підтверджуються копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

3. В який строк, громадянин має сплатити до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб в рамках річного декларування?
Відповідь: У статті 179 Податкового кодексу України зазначено, що фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Сума податкових зобов’язань, донарахована органом державної фіскальної служби, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Податковим кодексом України.

4. Який порядок отримання довідки для пред’явлення митним органам, у разі якщо громадянин виїжджає за кордон на постійне місце проживання?

Статтею 179 Податкового кодексу України передбачено, що  платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов'язаний перевірити визначене податкове зобов'язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов'язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Форма такої довідки встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

5. В яких випадках податкова декларація не подається?
Відповідь: Обов'язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:
від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;
від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу Податкового кодексу України;
у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.
ДПІ у Дарницькому районі  ГУ ДФС у м. Києві


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/216034.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua