Аудит Держгеокадастру засвідчив неповне виконання ним функцій та завдань – Держаудитслужба

17 мар, 12:43

Держаудитслужба провела державний фінансовий аудит виконання бюджетних програм Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) та фінансовий аудит діяльності підприємств, що належать до сфери його управління. Аудитами було охоплено період діяльності об’єктів контролю з 01.01.2013 по 01.10.2016.
Під час аудиторського дослідження встановлено прийняття Держгеокадастром неефективних управлінських рішень та виконання не повною мірою покладених на нього функцій та завдань.
Зокрема, за належного фінансування із державного бюджету заходів для реалізації бюджетної програми «Загальнодержавні топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркація та делімітація державного кордону» Держгеокадастр не забезпечив повного та ефективного виконання робіт з демаркації російсько-українського державного кордону (ділянка кордону, що не входить до зони АТО). Через це не було досягнуто кінцевої мети програми: не винесено лінії державного кордону на місцевості.
Неякісне виконання органами Держгеокадастру цілей та завдань, передбачених бюджетною програмою «Проведення земельної реформи», призвело до внесення недостовірних даних до публічної кадастрової карти України. Це, зі свого боку, спричинило: численні випадки накладок земельних ділянок; недостовірні дані про власників земельних ділянок; присвоєння за результатами інвентаризації земель кадастрових номерів на земельні ділянки, які уже мають ці номери, тощо. Через це неможливим стало надання юридичним і фізичним особам, а також органам влади повної та достовірної інформації про наявність та розташування земель.
Загалом під час проведення аудиту в системі Держгеокадастру виявлено неефективне використання як коштів державного бюджету, так і коштів державних підприємств. Також виявлено упущені можливості додаткового надходження фінансових ресурсів майже на 400 млн грн. З них 310 млн грн недоотримано бюджетами різних рівнів та державними підприємствами, неефективні управлінські рішення було прийнято на суму близько 72 млн грн, сума упущеної підприємствами вигоди становила 17 млн грн.
Варто зазначити, що з 2013 року Держгеокадастр та його територіальні підрозділи наділені повноваженнями щодо контролю за наданням у користування (оренду) земель сільгосппризначення. Проте через невжиття ними дієвих заходів із приведення до вимог законодавства розміру орендної ставки за договорами, раніше укладеними районними державними адміністраціями, місцеві бюджети недоотримали загалом понад 14 млн грн.
Крім того, територіальні органи Держгеокадастру не дотрималися його ж рекомендацій щодо встановлення орендної ставки для земельних ділянок сільгосппризначення державної власності у розмірі не менше 8 % від нормативно-грошової оцінки землі. Через це місцеві бюджети не отримали розрахунково понад 300 млн грн на рік.
Про результати проведених аудитів поінформовано Кабінет Міністрів України, Мінфін та Мінагрополітики.
 
Прес-служба Державної аудиторської служби України


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/216747.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua