В Нацбанку визначили головні цілі грошово-кредитної політики в 2006 році

21 сен, 15:07

У Верховній Раді прозвучала інформація Національного банку України про реалізацію грошово-кредитної політики в 2005 році та основні засади грошово-кредитної політики на 2006 рік. За словами першого заступника голови Нацбанку Анатолія Шаповалова, нинішня динаміка макроекономічних факторів свідчить про суттєве зниження передбачуваних на початку року темпів економічного зростання, що ставить під сумнів прогнозовані на наступний рік показники економічного і соціального розвитку. Проявляється тенденція зростання цін виробників та споживчих цін, підвищення інфляційних очікувань суб'єктів підприємницької діяльності та населення.
 
За проведеними оцінками рівень інфляції у 2005 році хоча й буде нижче торішнього, проте перевищить прогнозований, сказав Анатолій Шаповалов. Головним джерелом інфляційного тиску є істотне підвищення споживчого попиту внаслідок проведення з вересня минулого року політики значного зростання соціальних виплат, що в свою чергу посилювалось ціновими шоками на ринках окремих товарних груп. Як зауважив представник Нацбанку, можливості його структури у вирішенні інфляції монетарними засобами обмежені. Левова частка завдань у цій сфері пов'язана з соціально-економічною політикою уряду і належить до його компетенції. Анатолій Шаповалов висловив сумнів щодо очікувань про значне збільшення притоку іноземних інвестицій. Прямі іноземні інвестиції передбачаються у 2006 році на рівні 2,6 млрд доларів США, а за 6 місяців поточного року вони становили лише трохи більше 0,5 млрд доларів США. При цьому представник Нацбанку наголосив на необхідності враховувати, що на реальний приток іноземних інвестицій може негативно вплинути посилення політичної нестабільності напередодні парламентських виборів та вкрай повільне поліпшення інвестиційного клімату в країні.
 
Головною метою грошово-кредитної політики у 2006 році є забезпечення стабільності грошової одиниці як монетарної передумови, збалансованого соціально-економічного розвитку. У 2006 році грошово-кредитна політика буде спрямована на утримання інфляції в діапазоні 8,5-9,5%. Валютно-курсова політика в 2006 році підпорядковуватиметься завданням підтримання стабільності гривні та основним цілям економічного розвитку держави. Валютно-курсовій політиці 2006 року відповідатиме орієнтовне значення середньорічного курсу в межах 5,0-5,2 гривні за долар США. Регулювання обмінного курсу спрямовуватиметься, за словами Анатолія Шаповалова, на підтримання цінової і фінансової стабільності. Він запевнив, що Національний банк України оперативно реагуватиме на зміни в попиті, на гроші, забезпечуючи рівновагу на грошовому ринку та монетарні умови для соціально-економічного розвитку.

Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/217.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua