На Українськійенергетичній біржі пройшли інтенсивні торги ресурсом ПГНК

21 апр, 15:07

У вівторок, 18 квітня 2017 року на електронному торговому майданчику Української енергетичної біржі було реалізовано 9,1 млн м3 природнього газу, що було виставлено на торги передовою приватною газовидобувною компанією – СП "Полтавська газонафтова компанія".
За результатами торгів, обсяг було реалізовано за середньозваженою ціною 6 397,31 грн/тис. м3. Всього на торги було виставлено 13 млн м3 природнього газу ресурсу травня 2017 року. До торгової сесії було допущено 11 учасників, які інтенсивно брали участь у торгах. За результатами торгів, реалізовано 70% виставленого обсягу природнього газу.
19 квітня 2017 року на "додаткових торгах" було реалізовано ще 4,4 млн м3 природнього газу, що було виставлено СП "Полтавська газонафтова компанія".
Котирувальна ціна на цих торгах зафіксувалася на рівні 6 285,91 грн/тис. м3. Всього на торги було виставлено 3,9 млн м3 природнього газу, однак з огляду на непокриту потребу ринку, продавцем було вирішено виставити додатковий обсяг у 500 тис м3. На торгах у середу, 19 квітня, брало участь 12 учасників, які жваво торгувалися та викупили весь обсяг природнього газу, що було запропоновано до реалізації.
Загалом за дві торгові сесії було реалізовано 13,5 млн. м3 природного газу видобутку СП ПГНК ресурсу травня 2017 року за середньою ціною 6 361,00 грн.
"Хотілося б відзначити, що торги ресурсом СП ПГНК проходили в той самий період, коли Укртрансгаз проводив закупівлю 2 млрд м3 газу для балансування та безперебійного транзиту газу. У закупівлях приймали участь крупні світові трейдери та крупні локальні гравці, середня ціна закупівлі УТГ склала 6189 грн без ПДВ. Це свідчить про високу кореляцію наших біржових котирувань та ринкових цін, що додатково доводить ефективність та прозорість біржової торгівлі на Українській енергетичній біржі", - прокоментував результати біржових торгів природнім газом генеральний директор Української енергетичної біржі Олександр Коваленко.
Довідка: СП "Полтавська газонафтова компанія" входить в структуру компанії JKX Oil & Gas. ПГНК має чотири ліцензії на розробку нафтогазових родовищ Ново-Миколаївської групи і Єлизаветівської площі в Полтавській обл., а також два дозволи на розвідку Заплавська та Червоноярського-Східного родовищ загальною площею 171,2 кв. км.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/217712.htmlЧитайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua