Що треба знати про податкову знижку

22 май, 15:46

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра повідомляє інформує, що громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки і повернути частину податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), сплаченого із заробітної плати. Це передбачено з нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями платники ПДФО мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року (ст. 166).
    Для отримання податкової знижки платнику податку необхідно заповнити і подати до органу фіскальної служби за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову Декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2017 року.
    Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
    Якщо платник податку до кінця податкового року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2016 року податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
     Увага! Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку, відображається платником податків у розділі V Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821.


Пільгові пенсіонери мають право на пільгу щодо сплати земельного податку лише після досягнення ними пенсійного віку
ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра нагадує громадянам, що від сплати земельного податку, зокрема, звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
          Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:
        для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
         для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

       для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

         для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
        для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

         Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).
         Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначені  статтею 281 Податкового кодексу України.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/218308.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua