Питання надходження податків від операцій з нерухомого майна та земельної ділянки розглянутого на науково-практичній конференції

30 май, 11:07

У Придніпровській державній академії будівництва та архітектури пройшла науково-практична конференція на тему: «Оцінка нерухомості, у тому числі земельних ділянок з метою оподаткування» в якій прийняли участь начальники управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова та управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інна Андрущак.
В конференції також приймали участь: голова та члени Громадської ради при ГУ ДФС Дніпропетровської області; заслужені оцінювачі УТО; представники ГУ Держгеоркадастру у Дніпропетровській області, Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України, Американського товариства оцінювачів; науковці Академії будівництва та архітектури, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Національного університету біоресурсів та природокористування України, Київського національного університету будівництва та архітектури, Львівського національного аграрного університету.
«До місцевих бюджетів області за січень-квітень п.р. надійшло 1 млрд.       206 млн.грн. плати за землю, що на 175,2 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року» - про це на конференції повідомила начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова. За її словами, на податковому обліку знаходиться: 15 тисяч юридичних осіб - платників плати за землю та понад 400 тисяч фізичних осіб-платників плати за землю; 3 тисячі суб’єктів господарювання - платників єдиного податку VI групи; 7 тисяч юридичних осіб – платників податку на нерухоме майно та 14 тисяч фізичних осіб.
Згідно Податкового кодексу України базою для нарахування земельного податку та орендної плати є нормативно-грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації та їх площі. На теперішній час ставки податку (з 01.01.2015) збільшені до 0,95 відсотків для сільськогосподарських угідь та до 2,43 відсотки – для водного фонду, крім того до нормативної грошової оцінки земель застосовується індекс інфляції. Середня сума податку з 1 га зросла і становить 309 грн.».
Ще одним важливим питанням, що розглядалося на конференції стало заниження вартості при купівлі-продажу нерухомості. Ця проблема актуальна для всієї України і в області піднімається не вперше. За словами заступника директора Департаменту оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності Фонду державного майна України Світлани Булгакової: «У Дніпропетровській області на сьогодні працює майже 3 тисячі оцінювачів, тож від сумлінності оцінки нерухомості залежить і сума сплаченого податку від операцій з нерухомістю, і стабільна робота самих оцінювачів».
Також, обговорювались питання, які виникають під час продажу фізичними особами об’єктів нерухомого майна.
У ході засідання сторони обмінялись думками стосовно існуючих питань та надали пропозиції щодо їх вирішення.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/218547.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua