19 июл, 08:36
Загальний обсяг торгів на організованому ринку у червні 2017 року становив 11,7 млрд грн, що є найменшим показником за останні 12 місяців. Обсяги торгів зменшуються пропорційно до зменшення активності торгів з ОВДП.
У червні 2017 року укладення біржових контрактів відбувалось на 5 з 8 фондових бірж. Понад 90% торгів відбулось на фондових біржах «Перспектива» та «ПФТС» (торги з облігаціями внутрішньої державної позики). Найбільша кількість укладених біржових контрактів – на «Українській біржі» (близько 90% контрактів).
Організований ринок за структурою торгів у розрізі фінансових інструментів фактично є ринком обігу державних облігацій (98%). Обсяги торгів з іншими видами цінних паперів залишаються на мінімальному рівні та формуються в основному за рахунок кількох емітентів, попит на цінні папери яких демонструє обмежене коло учасників. У червні зафіксовано помітне збільшення обсягів торгів з корпоративними облігаціями (+448%).
Залишається тенденція зниження обсягів біржових контрактів, укладених на ринку РЕПО. Порівнюючи з травнем, обсяги на ринку РЕПО знизилися на понад 48%. Предметом 95% усіх контрактів, укладених на ринку РЕПО, є державні облігації.
Протягом червня 2017 року в біржових реєстрах фондових бірж змін не зафіксовано.
Загальна інформація щодо обігу цінних паперів на неорганізованому ринку
Обсяги торгів на неорганізованому ринку продемонстрували зростання після травневого зниження. Обсяги торгів з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами на позабіржовому ринку є менш волатильними порівняно з організованим та характеризуються відсутністю значних коливань.
Упродовж червня 2017 року, порівняно з квітнем, значні зміни в обсягах торгів та структурі торгів зафіксовано майже за всіма фінансовими інструментами, крім форвардних контрактів.
Торгівля акціями
Понад 60% угод з акціями на неорганізованому ринку здійснюються декількома торговцями цінними паперами.
У червні 2017 року всі ТОП-10 емітентів, які найбільше торгувалися на фондових біржах, всупереч трендів позабіржового ринку, були реальними підприємствами, з яких складаються основні галузі економіки. Проте торги із зазначеними емітентами залишаються дуже незначними, а низька концентрація ліквідності та значна волатильність є причиною відсутності бажання у великих інвесторів формувати свої портфелі з таких активів.
Порівнюючи ціноутворення на акції на біржовому та позабіржовому ринку, можна констатувати, що спред цін на позабіржовому ринку значно ширше, а різниця, починаючи з 50% спреду та більше, фактично зростає у геометричній прогресії.
Торгівля корпоративними облігаціями
На ринку корпоративних облігацій присутні в основному локальні інвестори та банки. Первинне розміщення здійснюється здебільшого на організованому ринку компаніями будівельної галузі з подальшою реалізацією цільових облігацій будівельників фізичним особам-інвесторам на неорганізованому ринку. Вторинний ринок характеризується обігом цінних паперів серед обмеженого кола осіб. Епізодично на ринку відбуваються транзакції залучення боргового капіталу компаніями через випуск облігацій, які викуповують банки. Більшість лідерів торгів за облігаціями – компанії будівельної галузі.
За типом корпоративних облігацій структура торгів на неорганізованому ринку розподіляється більш рівномірно. За кількістю угод превалюють цільові облігації, які використовують будівельні компанії, їх розміщення відбувається в основному серед фізичних осіб.
Торгівля ОВДП
Протягом червня 2017 року середня дохідність за гривневими ОВДП складала близько 14,5%-15% при мінімальній дохідності, зафіксованій на рівні 10,7%, та максимальній 19,8%. Протягом трьох місяців поспіль спостерігається падіння середньозваженої ставки річної дохідності, яка є предметом укладених біржових контрактів з ОВДП.
За валютними ОВДП протягом усього року різниця між максимальною та мінімальною доходністю залишається досить значною. Всі розрахунки за валютними облігаціями відбуваються у національній валюті, отже значна курсова волатильність суттєво впливає на криву дохідності. Спред тут значно вище за гривневі ОВДП. Слід зазначити, що обсяг контрактів з валютними ОВДП майже в 5,5 разів менше ніж з гривневими.
З початку року спостерігається зацікавленість інвесторів до державних облігацій з середньостроковим терміном погашення.
Торгівля деривативами
У червні на ринку найбільшим попитом користувались фьючерсні контракти на тройську унцію золота (близько 70%), друге місце посіли строкові контракти на курс пари євро-дол (близько 18%).
Обсяг реальних коштів, які обертаються на строковому ринку, залишається на дуже низькому рівні. З урахуванням гарантованого забезпечення, які учасники торгів надають для укладення фьючерсного контракту, обсяг за всіма видами фьючерсних контартків не перевищує 10 млн грн.
Отже, забезпечення, наприклад на пару євро-долар, становить 6%, а 94% становить «плече», що надається інвестору. Гарантоване забезпечення на фьючерсний контракт тройської унції золота становить 8%. Найбільший відсоток гарантованого забезпечення передбачено фьючерсним контрактом на індекс Bitcoin – 30%.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/219961.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua