31 июл, 14:33
Питанням, що найбільше турбують платників єдиного податку був присвячений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», проведений ДПІ у Центральному районі м.Дніпра. З платниками податків спілкувалася в.о. завідувача сектору податків і зборів з фізичних осіб Ірина Володимирівна Гура.
Пропонуємо вашій увазі питання, що надійшли під час проведення заходу та відповіді на них.
Питання 1: Фізична особа - – підприємець, який зареєструвався в травні місяці поточного року. Коли потрібно подавати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, щоб бути платником єдиного податку 3-ї групи ?
Відповідь: Згідно пп.298.1.2. п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - Кодекс) зареєстровані в установленому законом порядку суб'єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
Питання 2: Коли потрібно подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування з метою переходу з 1 жовтня 2017 року на загальну систему оподаткування?
Відповідь: Згідно пп.298.2.1. п.298.2 ст.298 Кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.
Питання 3: Чи необхідно фізичній особі – підприємцю - платнику єдиного податку, який був мобілізований на особливий період, сплачувати податок за місяць в якому його було демобілізовано, якщо демобілізація відбулася до 20 числа ?
Відповідь: Відповідно до п.25 підрозд. 10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Кодексу фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку, які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21 жовтня 1993 року № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються, зокрема від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку відповідно до гл.1 розд. XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу.
Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
Згідно з п.295.1 ст.295 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Враховуючи вищенаведене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які були демобілізовані (закінчили лікування (реабілітацію) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період), за умови виконання вимог п.25 підрозд.10 «Інші перехідні положення» розд. XX «Перехідні положення» Кодексу, не сплачують єдиний податок до 20 числа поточного місяця, в якому були демобілізовані.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/220306.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua