ЕКОНОМІКА УКРАЇНИ НЕ МОЖЕ ГЕНЕРУВАТИ ДОСТАТНЬОГО ДОХОДУ, ЩОБ ПЛАТИТИ ЗА БОРГАМИ

08 сен, 13:56

Україна почала підготовку до випуску євробондів. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела.

«Україна найняла для цього BNP Paribas, Goldman Sachs і JP Morgan. Банки відмовилися від коментарів», — написало агентство.
При цьому міністр фінансів України О. Данилюк анонсував відновлення присутності України на ринку міжнародних облігацій (із розміщенням євробондів на $ 1 млрд) уже цієї осені.

Як пояснює експерт «Публічного аудиту» Дмитро Ляшок, в умовах падіння економіки, а про це свідчить падіння відносного показника обсягу промислового виробництва (за період січня–липня 2017 року зменшився на 15,1 %), Уряд виходить на зовнішні позикові ринки, щоб реструктуризувати попередні борги, позаяк на сьогодні економіка не може генерувати достатнього доходу, щоб платити за боргами.

А борги в України, вказує фахівець, накопичились солідні. Так, за станом на 31.07.2017 державний і гарантований зовнішній борг становив $ 48,69 млрд (у т. ч. гарантований – $ 11,26 млрд). Основними зовнішніми кредиторами України є: МВФ, кому Україна вже заборгувала майже $ 15 млрд, Міжнародний банк реконструкції і розвитку – $ 5,4 млрд, європейське співтовариство – $ 3,36 млрд.

«Рівень сьогоднішнього сукупного державного боргу сягає близько 70% від прогнозованого рівня ВВП ($ 76,06 млрд). Це абсолютно критичне значення. При цьому треба розуміти, що в умовах можливого подальшого економічного падіння, а для цього на сьогодні є всі передумови – висока інфляція, негативні наслідки від блокади Донбасу, – ресурси для повернення боргів тільки зменшуватимуться», – прогнозує Ляшок.

$ 22 млрд Україна має виплатити протягом найближчих трьох років за кредитними позиками.  При цьому чисті міжнародні резерви Нацбанку (міжнародні резерви за вирахуванням зобов’язань перед нерезидентами) у липні 2017 року, за даними регулятора, становили всього-на-всього $ 5 млрд (для порівняння, наприкінці 2013 року – $ 15,2 млрд).

У«Публічному аудиті» пояснюють, що така ситуація, а також не надто позитивні міжнародні рейтинги таких авторитетних компаній, як S&P «B-», Fitch «B-», Мoody`s, вказують те, що інвестування в українські євробонди несе високі ризики. Як наслідок, ростуть процентні ставки, а це в свою чергу призводить до здорожчання вартості обслуговування боргу  (очікується ставка купона на рівні 9–10%). Наприклад, американські 10-річні держоблігації мають прибутковість 1,5–2%. Нагадаємо, Україна до кінця цього року планує намір випустити п’ятирічні єврооблігації на $ 1 млрд із прибутковістю 9%.

«На сьогодні з упевненістю можна стверджувати, що Україна опинилася в пастці: єдине джерело надання кредитів для реструктуризації зовнішніх боргів для України – кредитори з МВФ і ЄС, на інвесторів розраховувати, на жаль, не доводиться. Однак ці кредитори готові надавати Україні кредити на умовах, що йдуть у розріз нашим національним інтересам. Це стосується й пенсійної реформи, і земельної, і скасування  мораторію на експорт лісу і т. д.», – резюмує  керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/221376.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua