НДУ розпочав процес впровадження європейських стандартів посттрейдінгу на фондовому ринку України

20 сен, 15:48

Почалася друга фаза відбору постачальників програмного забезпечення для створення ефективної інфраструктури фондового ринку в рамках розробленої стратегії розвитку НДУ та фондового ринку України. Відібрано п'ять компаній з США, Великобританії, країн Західної Європи.

Провідні розробники програмного забезпечення з різних країн конкурують за право поставити свій програмний продукт, який дозволить організувати бізнес процеси відповідно до загальноприйнятої європейської практики посттрейдінгу і розвивати портфель продуктів і послуг НДУ. Програмне забезпечення, яке наразі працює в НДУ, вже давно вимагає заміни, неможливо ввести додаткові функції, які б допомогли забезпечувати зручну роботу для фінансових установ, що дозволило б їм розвивати свої послуги і впроваджувати нові послуги для своїх клієнтів. Також, як повідомляє Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України, це одна зі змін, на яку очікують багато іноземних інвесторів. Міжнародні стандарти обліку цінних паперів допоможуть створити прозорі процедури взаємодії між учасниками фондового ринку України та інших країн.

«Ми постійно стикаємося з обмеженим функціоналом ІТ-платформи депозитарної системи. Наше ПЗ вимагає оновлення. Нам важливо змінювати бізнес процеси, для того щоб реалізувати реформування інфраструктури фондового ринку України відповідно до норм класичної європейської практики посттрейдінгу, як було вироблено в рамках стратегії розвитку фондового ринку України та закріплено меморандумом між НКЦБФР і Національним банком України, підготовленим на підставі аудиту Oliver Wyman, проведеного за підтримки ЄБРР», - зазначає Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України.

Стандарти передбачають, що центральний депозитарій є ядром інфраструктури, а гравці ринку мають свій комплекс інформаційних рішень, який обробляє їх внутрішні бізнес процеси і враховує цінні папери клієнтів, при цьому комунікує з ПЗ центрального депозитарію. Зміни бізнес процесів означають зміни правил взаємодії учасників ринку і масштабні зміни технічної бази.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв наголосив, що оновлення програмного комплексу з депозитарного обслуговування є частиною визначеної стратегії і відбувається відповідно до плану дій, який узгоджено з Радою фінансової стабільності. «Програмний комплекс з депозитарного обслуговування та клірингу – це головна складова Центрального депозитарію, і вона повинна відповідати міжнародним стандартам, що сприятиме більш швидкій інтеграції нашої депозитарної системи до інфраструктури глобальних фінансових ринків», - зауважив Тимур Хромаєв.

«Зараз ми вивчаємо можливості програмних продуктів кожного з постачальників ПЗ, які подали пропозиції, тестуємо, збираємо відгуки. Ми розуміємо, що впровадження нового програмного забезпечення - це не тільки великі інвестиції з боку Національного депозитарію України, а й активна участь і готовність змінювати свої бізнес процеси всіх учасників фондового ринку України. Ми розуміємо, що все має відбуватися вчасно, і зараз той момент, коли такі великі зміни провести простіше. Є проактивна позиція з боку гравців ринку, є сильна підтримка з боку регуляторів ринку, НКЦПФР та Національного банку України. Поточні обсяги операцій на ринку дозволять зробити це максимально безболісно і з мінімальними витратами для фінансових установ. Тому НДУ стає дискусійним майданчиком для найбільш активних фінансових установ, консолідуючи їх побажання і розробляючи бізнес процеси, що враховують інтереси всіх учасників», - повідомляє Міндаугас.

Нагадаємо, що було отримано вісім пропозицій від компаній зі світовими іменами, які мають досвід впровадження IT-платформ для депозитарного обслуговування в таких країнах як Італія, Бельгія, Австрія, країни Балтії, Туреччина, Сінгапур, Грузія, Вірменія та інших. На першому етапі компанії проходили відбір відповідно визначеним критеріям (посилання). Озвучити результати і назву компанії, з якою буде підписаний договір, планується в жовтні. Очікується, що нову IT-платформу, яка замінить існуючу систему обробки інформації Центрального депозитарію України, буде введено до експлуатації в 2019 році.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/221754.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua