За несвоєчасну сплату єдиного внеску передбачена відповідальність

09 окт, 11:11

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч. 12 ст. 9 Закону №2464).
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначено ст.9 Закону №2464.
Суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у встановлені  строки, є недоїмкою (п.6 ч.1 ст.1 Закону №2464).
У разі несвоєчасної сплати або не в повному обсязі єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.
За несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення.
За порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність.
Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 5100 грн), – тягне за собою накладення штрафу від сорока (680 грн) до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1360 грн).  За повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти (2550 грн) до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 5100 грн).
Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян( більше 5100 грн) – тягне за собою накладення штрафу від вісімдесяти (1360 грн) до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2040 грн). За повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти (2550 грн) до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн).
Детальніше у роз‘ясненні ДФС України, яке розміщено на офіційному веб-порталі у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 301.09).


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/222307.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua