Загальна інформація щодо обігу цінних паперів на фондовій біржі

22 янв, 08:44

Загальний обсяг торгів на організованому ринку у грудні 2017 року становив 24,7 млрд грн. Обсяги торгів корелюються з активністю торгів за ОВДП.

У грудні 2017 року укладення біржових контрактів відбувалось на 4 фондових біржах. Понад 99% усіх торгів було здійснено на фондових біржах "Перспектива", "ПФТС" та "Українська біржа" внаслідок торгів з ОВДП. Найбільша кількість укладених біржових контрактів – на "Українській біржі" (близько 90% всіх контрактів). Розподіл торгів між фондовими біржами за останній місяць було змінено у зв'язку з посиленням активності торгів з ОВДП на "Українській біржі".

Організований ринок за структурою торгів у розрізі фінансових інструментів фактично є ринком обігу державних облігацій (90%). Обсяги торгів з іншими цінними паперами залишаються на мінімальному рівні та складаються в основному з кількох емітентів, попит на цінні папери яких формується обмеженим колом учасників.

Кількість виконаних біржових контрактів зменшився  у порівнянні з попереднім періодом (-11,5%), на фоні зменшення обсягів торгів на строковому ринку.

Протягом грудня 2017 року склад біржового реєстру змінився. Було здійснено делістинг двох емітентів корпоративних облігацій (ТОВ "Егрес Агро" та ДП "Укравтодор") та лістинг корпоративних акцій. 

Загальна інформація щодо обігу цінних паперів на неорганізованому ринку

Загальний обсяг торгів на неорганізованому ринку у грудні 2017 року становив 18,5 млрд грн. Найбільші зміни в обсягах торгів та структурі торгів зафіксовано за акціями.

Обсяги торгів на неорганізованому ринку у грудні 2017 року продемонстрували падіння, а саме акції торгувались  менше ніж, у попередні періоди.

Торгівля акціями

Понад 40% торгів на неорганізованому ринку здійснюють перші ТОП-5 торговців цінними паперами, обсяг угод у яких становить 4,6 млрд грн.

Порівнюючи ціноутворення на акції на біржовому та позабіржовому ринку, можна констатувати, що спред цін на неорганізованому ринку значно ширше, а різниця, починаючи з 50% спреду та більше, фактично зростає в геометричній прогресії. Кількість випусків, що торгуються на неорганізованому ринку, значно більше за ті, що перебувають у біржових списках  фондових бірж. Водночас кількість емітентів, за якими спред на позабіржовому ринку перевищує 1000%, тобто ціни на акцію відрізняються у 10 та більше разів.

Торгівля ОВДП

Протягом грудня 2017 року середня дохідність за гривневим ОВДП становила близько 15%-18% при мінімальній дохідності, зафіксованій на рівні 9,24%, та максимальній 18,9%. Протягом 3 місяців поспіль спостерігається падіння середньозваженої ставки річної дохідності, яка є предметом укладених біржових контрактів з ОВДП.

З початку року спостерігається зацікавленість інвесторів до державних облігацій з  середньостроковим терміном погашення. Тенденція зростання попиту на державні облігації з середньостроковим терміном погашення є позитивним індикатором та свідчить про зростання довіри інвесторів до державних боргових інструментів. Водночас ліквідність ОВДП з терміном погашення 3 та більше років - мінімальна.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/225031.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua