Індекс цін на продовольчі товари ФАО продовжує зростати другий місяць поспіль

05 апр, 14:57

Ціни на пшеницю та кукурудзу ініціюють зростання індексу.

Індекс цін на продовольчі товари зріс в березні через подорожчання зернових та молочної продукції.

В березні середнє значення індексу було на рівні 172,8 пунктів, що на 1,1% вище ніж в лютому і на 0,7% більше за його значення у минулому році. Зниження цінових пропозицій на цукор та на більшість видів рослинної олії був компенсований зростанням вартості кукурудзи, пшениці та переважної частини молочних продуктів. Зважений торговий індекс відображає ціни міжнародних ринків п’яти основних груп продовольчих товарів.

Згідно із останніми розрахунками ФАО в Підсумках про пропозиції та попит на зернові, що був опублікований сьогодні, обсяг виробництва зернових культур у світі в 2017 році зріс до рекордного рівня – з 33 мільйонів тон у 2016 році до 2 646 мільйонів тон у 2017. Попри це, за попередніми розрахунками, ФАО очікує, що цьогорічні світові обсяги виробництва кукурудзи та пшениці впадуть.

Хліб та молоко

Індекс цін ФАО на зернові продовжує зростати і в середньому на 2,7 відсотків перевищує показники в лютому та на 12,1 відсотків вище за значення березня 2017 року. Ціни на пшеницю зросли згідно з песимістичних очікувань через несприятливі погодні умови, а саме тривалу посуху у Сполучених Штатах Америки та холодну дощову погоду у деяких регіонах Європи. Ціни на кукурудзу зміцнилися завдяки зростанню попиту у світі та негативним прогнозам на врожай в Аргентині.

Індекс цін на молочну продукцію ФАО на 3,3 відсотки вище за березневий, оскільки високий попит на глобальному рівні підштовхнув зростання цін на масло, сир та сухе незбиране молоко.

Індекс цін на цукор ФАО знизився на 3,4 відсотки, що на  27,5 відсотків нижче ніж показники  березня 2017 року, завдяки великим експортним ресурсам. Індекс цін на рослинну олію дещо знизився через падіння цін на сою, рапс та соняшникову олію, в той час, як ціни на пальмову олію зміцнилися, завдяки очікуванням, що Європейський Союз поновить імпорт біодизельного палива з використанням пальмової олії  з Індонезії.    
Індекс цін на м'ясо ФАО залишився незмінним з лютого, через зменшення цін на яловичину, тим часом як ціни на баранину та свинину збільшилися через високий попит на імпортну продукцію, особливо у Китаї.

Обмежені перспективи розвитку виробництва зернових

Перспективи для світових обсягів виробництва зернових в 2018 році є обмеженими.

Очікується, що об’єми світового виробництва пшениці впадуть до 750 мільйонів тон, що приблизно на 1% менше ніж близький до рекордного рівня об’єм минулого року. Прогнози припускають, що обсяги виробництва США відновляться після падіння у 2017 році, в той же час виробництво Китаю, Індії та Російської Федерації можуть знизитися після рекордного року.

Припускається, що обсяги продукції фуражних зернових також знизяться з їх рекордного рівня 2017 року, беручи до уваги негоду в Аргентині, перехід від вирощування кукурудзи до виробництва сої в Бразилії, та зменшення площ посівів у Південній Африці.

За останніми прогнозами ФАО, світові запаси зернових, на момент завершення вегетаційного сезону в 2018 році, будуть становити майже 748 мільйонів тон, що майже на 4% перевищує минулорічні обсяги і тим самим встановлює новий рекорд. Це зростання, в основному, спровоковане ростом виробництва пшениці. Запаси такого розміру дадуть змогу, в певній мірі, пом’якшити вплив очікуваного зменшення річних глобальних обсягів виробництва.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/227041.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua