22 июн, 08:45
Відповідно до норм п. 295.5 ПКУ, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Таке звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки платники єдиного податку 1 та 2 груп, які не використовують працю найманих осіб, можуть отримати за умови подання заяви до контролюючого органу стосовно обрання періоду щорічної відпустки. Заява підприємця про період щорічної відпустки подається в довільній формі.
При цьому звертаємо увагу, що в Податковому Кодексі передбачено календарний місяць відпустки: тобто з 1 по 31 (30, 29 чи 28) число, тому у заяві, що подається з метою несплати єдиного податку необхідно зазначати повний місяць.
Нагадуємо, що платники єдиного податку 1 та 2 груп сплачують податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця – п.295.1 ст.295 ПКУ. Нарахування авансових внесків для таких платників єдиного податку здійснюється податковими органами на підставі поданої ними заяви, зокрема щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви стосовно періоду щорічної відпустки – п.295.2 ст.295 ПКУ.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/228911.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua