ФАО підтримує бджолярів у сільській місцевості східної України

04 июл, 15:15

400 000 місцевого населення в Україні займається бджільництвом, завдяки чому країна є провідним гравцем з виробництва меду в Європі.

Таких показників вдалося досягти за допомогою активного бджільництва, а також збору меду і бджолиного воску з гнізд диких медоносних бджіл. У доконфліктні часи бджільництво було особливо поширеним в східних регіонах, але триваючий військовий конфлікт перетворив велику кількість природних зон проживання бджіл у військові райони.

В рамках програми реагування у надзвичайних ситуаціях ФАО роздала 150 сімей бджіл домогосподарствам в Донецькій і Луганській областях, причому кожна сім'я налічувала близько 35 тисяч бджіл. Допомогу отримали 50 малих фермерів з селищ Волноваського і Станично-Луганського районів, розташованих в межах восьми кілометрів від лінії зіткнення.

Деякі з бенефіціарів - професійні бджолярі, в той час як інші будуть займатися розведенням бджіл вперше. Таким чином, дані поставки допоможуть компенсувати втрату медоносного збору, а також зможуть залучити інших зацікавлених жителів, в тому числі безробітних в даний час, до прибуткового виду діяльності.

Кожен бенефіціар отримав три сім'ї бджіл і повний набір інструментів для бджільництва, включаючи медогонку, димар, захисну форму і маску, фільтри і 5 кг воску. Разом з основним обладнанням всі фермери взяли участь у серії спеціалізованих тренінгів і отримали покрокові посібники по вирощуванню бджіл і збору меду.

«Ми розглядаємо бджільництво як важливе заняття і частину сільського життя у всьому світі, а також як ключову діяльність, яка приносить дохід», - сказав Андре Арріаза, координатор програм ФАО. «В українських сільських громадах, де можливості заробітку обмежені, маломасштабне бджільництво може в значній мірі сприяти підвищенню стійкості уразливих груп населення».

Експерти ФАО пояснюють, що бджільництво не вимагає наявності цінних земель. Залежно від типу, вулики можуть бути розміщені на деревах, в болотистій місцевості або на плоских дахах будинків. Це робить бджільництво доступною діяльністю для дрібних землевласників і людей без землі.

«Бджолярі можуть отримати додаткові активи, використовуючи мед і бджолиний віск для виробництва вторинних продуктів», - додав Арріаза. «Наша  програма спрямована не тільки на навчання по вирощуванню бджіл, але і на пояснення того, що продаж вторинного продукту може принести набагато більший прибуток виробнику, ніж продаж меду як такого».

Робота, проведена в рамках існуючої програми реагування, завершиться на початку липня. Надана допомога є значним внеском у підвищення продовольчої безпеки більше 19 000 домашніх господарств в 90 селах уздовж лінії зіткнення на сході України. Крім того, ФАО розповсюдила спеціалізовану техніку серед 20 сільськогосподарських кооперативів, а також провела бізнес-тренінги і консультації. Всі сільськогосподарські матеріали та обладнання, надані ФАО в Україні, були придбані у національних виробників.

«ФАО створила польові команди для моніторингу всіх проектів на сході України, які на 99 відсотків були успішно завершені», - сказав Михайло Малков, координатор проектів розвитку ФАО в Україні. «Не дивлячись на те, що програма добігає кінця, її результати будуть мати довгостроковий ефект. Майже всі залучені державні та міжнародні партнери взяли на себе зобов'язання продовжити діяльність, розпочату в рамках проектів ФАО ».

ФАО продовжує реалізовувати більше десяти проектів в Україні, займаючись різними питаннями в галузі сільського господарства і підтримуючи загальний розвиток аграрного сектору.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/229141.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua