Податкова ініціює внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні"

13 сен, 16:20

На виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2005 №324 “Про заходи щодо виконання у 2005 році Програми діяльності Кабінету Міністрів України “Назустріч людям” щодо принципів побудови структури існуючих органів виконавчої влади, зокрема, забезпечення найбільш оптимальної структури державної податкової служби, яка, одночасно, відповідала б сучасним вимогам, Державна податкова адміністрація України розробила проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державну податкову службу в Україні”.

Проект Закону та аналіз регуляторного впливу цього акту буде розміщено на веб-сайті Державної податкової адміністрації України в розділі “Проекти нормативно - правових актів” та на сайті регуляторних актів, створеному Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Мета проекту, це – побудова такої податкової служби, яку б підтримувало суспільство і яка спиралась би на визначені у податковому законодавстві правові норми відносин між платниками податків і податківцями.

В законопроекті передбачається перехід від організації органів державної податкової служби за адміністративно-територіальним принципом до податкових округів та створення нових структур. Вводяться нові назви органів державної податкової служби, це – державні податкові адміністрації у податкових округах, спеціалізовані державні податкові інспекції, центри обробки документів, інформаційно-довідкові центри, центр інформаційних технологій. Окремо виділено Департамент розвитку та модернізації державної податкової служби. На базі підрозділів податкової міліції будуть створені підрозділи податкових розслідувань. Виписано функції новостворених податкових органів. Також визначено підпорядкованість новостворених органів державної податкової служби та порядок призначення їх керівників.

У зв’язку зі створенням центрів обробки документів, вилучено деякі функції державних податкових інспекцій для усунення їх дублювання.

Крім того, законопроектом виключено положення щодо проведення позапланової виїзної перевірки на підставі рішення суду.

Після прийняття даного Закону, необхідно буде внести відповідні зміни до законів України: “Про оперативно-розшукову діяльність”, “Про боротьбу з корупцією”, “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, Кримінально-процесуальний кодекс України, Кримінальний кодекс України, Кодекс України про адміністративні правопорушення. Законопроектом на це передбачено двомісячний термін.

Введення в дію цього Закону та проведення реорганізації податкових адміністрацій за принципом податкових округів створить більш стабільну та ефективну систему інформаційної та функціональної взаємодії податкових органів з іншими структурами - банками, казначейством, місцевими органами виконавчої влади, митницею тощо, посилить контроль за дотриманням платниками податків чинного законодавства, забезпечить необхідну технічну базу для розвитку інформації системи зв’язку та телекомунікаційної мережі на всіх рівнях розвитку податкової системи, призведе до поліпшення умов для впровадження позитивних перетворень у стосунках податківців з платниками податків. Реорганізація державної податкової служби дозволить зменшити витрати на фінансування податкових органів в цілому.

Пропозиції та зауваження до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань надсилаються на поштову адресу розробника: 04655 МСП, м. Київ-53, Львівська пл.8, ДПА України, Департамент розвитку та модернізації державної податкової служби, електронну.

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України: поштову – 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 та електронну, а також на адресу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва: поштову – 01011, м. Київ, Арсенальна, 9/11 й електронну.

Строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції, становить 1 місяць з дати оприлюднення проекту.

Управління інформаційної політики ДПАУ

 


 


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/23.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua