Які податкові наслідки, якщо платником податку на прибуток поворотну фінансову допомогу не повернено протягом року, коли підприємство застосовувало спрощену систему оподаткування?

11 июн, 15:44

Нікопольське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, доходом платника єдиного податку — юридичної особи є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ст. 292 Податкового кодексу.
Водночас, не включаються до доходу суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.
Для платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) дохід визначається на підставі даних обліку (спрощеного бухгалтерського обліку) щодо доходів та витрат з урахуванням положень п. 44.2 та 44.3 ст. 44 Податкового кодексу (який здійснюється згідно з НПБО та/або іншими нормативно-правовими актами з питань бухгалтерського обліку).
Відповідно до ПБО 15 дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов’язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінку доходу може бути достовірно визначено.
Оскільки неповернена протягом 12 календарних місяців поворотна фінансова допомога зумовлює зростання власного капіталу, то сума такої допомоги визнається доходом, який підлягає оподаткуванню єдиним податком.
Отже, якщо поворотну фінансову допомогу отримано під час перебування підприємства на загальній системі оподаткування та не повернено протягом 12 календарних місяців, коли підприємство вже перебувало на спрощеній системі оподаткування, то така допомога оподатковується єдиним податком.
Зазначена норма передбачена п. 292. 1, п.п. 3 п. 292.11, п. 292.13 ст. 292, п.п. 296.1.3 ст. 296 Податкового кодексу.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/236654.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua