Засідання «круглого столу» з питань легалізації заробітної плати та трудових відносин

18 июн, 14:35

Днями, у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у місті Нікополі відбувся «круглий стіл» за участі заступника начальника управління – начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Нікопольського управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Володимира Малиновського, начальника відділу забезпечення наповнення бюджету №5 фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Ольги Литовченко та фахівців зазначених місцевих органів виконавчої влади.
В ході зустрічі обговорювались питання упровадження змін до податкового законодавства та його застосування. Пріоритетом в обговоренні стали питання нагальної необхідності погашення заборгованості з ЄСВ суб’єктами господарювання.
Особливо Володимир Малиновський наголосив на негативних наслідках (як для працівників так і для роботодавців) до яких призводить виплата «тіньової» заробітної плати.
У контексті обговорюваних питань, Ольга Литовченко зазначила, що працівник, який отримує зарплатню в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу.
Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.
Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Тобто, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачено страхові внески до Пенсійного фонду України (а з 01.01.2011 – єдиний соціальний внесок відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії.
Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.
Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати у «конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, «випадають» із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.
В ході засідання були озвучені пропозиції стосовно активізації та підвищенні ефективності діяльності робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, адже забезпечити позитивну динаміку у вирішенні існуючих проблем, можливо лише за належної взаємодії підрозділів ДФС, Пенсійного фонду України, інших територіальних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/236795.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua