Офіційне оформлення трудових відносин забезпечує майбутнє кожного працюючого

27 сен, 14:47

Нікопольське управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу на наступне.
Трудові відносини з працівником регулюються Кодексом законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII із змінами та доповненнями (далі – КЗпП).
Відповідно до статті 21 КЗпП трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк, та строковим, що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін або на час виконання певної роботи. Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
Трудові відносини між громадянином, який наймається на роботу, та роботодавцем (юридичною або фізичною особою – підприємцем) оформлюються у письмовій формі.
При укладенні трудового договору з працівником може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, тобто обмеження трудових прав у тому числі на оплату праці, на соціальний захист тощо не допускається.
Неоформлення трудового договору призводить до виплати «тіньової» заробітної плати, а відсутність легальної заробітної плати – це відсутність соціальних гарантій, передбачених законодавством України, тобто офіційно неоформлений  працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому.
Отже, наймані працівники мають бути зацікавлені в офіційному оформленні трудових відносин і не погоджуватись на працю без укладання трудового договору з роботодавцем.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/239024.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua