В Україні вводиться в дію Кодекс з процедур банкрутства

21 окт, 16:30

З 21 жовтня 2019 року вводиться в дію Кодекс України з процедур банкрутства, який набрав чинності 21 квітня 2019 року. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Міністерства юстиції України.

"Завдяки введенню Кодексу, Україна наступного року може піднятися на 10 позицій у рейтингу Світового банку з легкості ведення бізнесу завдяки прийнятому акту", – зазначила з цього приводу заступник міністра юстиції Валерія Коломієць.

За її словами, Кодекс містить раціональні новели, що оптимізують процедуру та закривають існуючі у законі "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" прогалини, має чітке окреслення напрацьованої за зазначеним законом практики у правові норми.

Зокрема, Кодексом:

спрощено порядок відкриття провадження у справах про банкрутство,
усі майнові спори за участю боржника зосереджуються у справі про банкрутство,
арешт майна боржника можливий виключно у межах справи про банкрутство,
звільнення активів боржника з податкової застави та скасування арештів на майно здійснюється ухвалою суду у справі про банкрутство,
створюється єдина саморегулівна організація арбітражних керуючих тощо.

Крім того, як повідомляється, Кодексом врегульовано принципово нову для України процедуру відновлення платоспроможності фізичних осіб. "Основні принципи цієї процедури є достатньо лояльними стосовно банкрута: відкриття процедури виключно за ініціативою боржника, можливість задоволення вимог кредиторів шляхом реструктуризації та/або погашення боргів шляхом реалізації всього майна боржника, що входить у ліквідаційну масу, недоторканність житла, неможливість повторної процедури банкрутства", - додали у Мін'юсті.

"Міністерством юстиції України проведено відповідну роботу по розробці нормативно-правових актів, необхідних для впровадження Кодексу в дію. Так, Кабінетом міністрів України прийнято 4 постанови, проекти яких було розроблено Мін’юстом, та видано 10 наказів. Водночас, Міністерством юстиції продовжується робота по розробці деяких нормативно-правових актів, видання яких після введення Кодексу в дію не перешкоджає можливості здійснення процедур банкрутства за новими правилами", – наголосила Коломієць.

Нагадаємо, Кодекс з процедур банкрутства в Україні вступив в силу у квітні.

Юлія Шрамко

Источник: УНН


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/239499.htmlЧитайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua