31 янв, 15:37
Одним з гострих нагальних питань, що потребує негайного вирішення, є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.
За минулий рік на Донеччині роботодавці офіційно працевлаштували 21,7 тис. громадян, за рахунок чого до бюджету додатково надійшло 26,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 2,3 млн грн військового збору, а також 29,1 млн грн єдиного внеску.
Продовжується робота податківців і з підприємствами регіону з питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. За рахунок підвищення заробітної плати підприємствами регіону бюджет додатково отримав 11,2 млн грн податків, зборів та єдиного внеску.
З початку 2019 року, завдяки проведеній роботі з виявлення та упередження ухилення від оподаткування доходів громадян, до державної реєстрації залучено 5,9 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації, а до бюджету додатково сплачено 12 млн грн податків, зборів та єдиного внеску. Загалом в минулому році вийшли з «тіні» 33 тисячі працівників.
На виконання доручення прем’єр-міністра України Олексія Гончарука від 22 січня 2020 року податкова служба Донеччини разом з фахівцями Головного управління Держпраці у Донецькій області на місцях розпочала вживати рішучі заходи з проведення роз’яснювальної роботи із суб’єктами господарювання щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, що надасть можливість підвищити соціальний захист громадян та спрямувати кошти на розвиток регіону.
ГУ ДПС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня 2020 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 4 723 грн, тож, саме час переглянути всім роботодавцям доходи, що виплачуються найманих працівникам, та забезпечити рівень заробітної плати не менш законодавчо встановленого.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/241610.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua