17 авг, 15:40
Для забезпечення ефективного адміністрування податків, зборів та платежів, Головне управління ДПС в Одеській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що співпраця з фіктивними підприємствами призводить, перш за все, до значних втрат бюджету, що в свою чергу спричиняє невиконання державою соціальних функцій перед громадянами (виплата пенсій та забезпечення соціальних гарантій).
Крім того, власники та керівники таких підприємств ризикують притягненням, за свою діяльність, до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Злочинна діяльність таких підприємств призводить до недобросовісної конкуренції. Ситуація, в якій одні платники сумлінно сплачують податки, а інші, турбуються лише про власні інтереси, є неприпустимою.
Перевірити надійність ділового партнера, щодо сумлінності варто звернути увагу на такі критерії:
- Відсутність податкового боргу. На вебпорталі ДПС працює електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», у який, зокрема щодо сумлінності у сплаті податків, достатньо ввести відому інформацію в одне з полів або в обидва поля і система здійснить пошук у базах даних, доступних для публічного використання і повідомить про результати пошуку. Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
- Вид економічної діяльності повинен відповідати здійсненим операціями наданим послугам або реалізованим товарам. Дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо). Якщо надаються будівельні послуги – необхідна ліценція на будівництво, перевірку якої необхідно здійснити на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України; підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) – виробники продукції повинні мати ліцензію на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами, наявність якої відображено на вебпорталі ДПС.
- Земельні ділянки (власні або орендовані), а також нерухоме майно платника податків перевірити їх наявність можливо на сайті – Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
- Основні засоби. У разі здійснення операцій що потребують основних засобів (основних фондів) наприклад: послуги зберігання, транспортування, відвантаження або переробки, варто звернути увагу на об’єкти які будуть задіяні в цій діяльності та їх зв’язок з бізнес партером який надає такі послуги.
Нагадуємо, що відповідно до пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платники податків зобов’язані повідомляти контролюючи органи про свої об’єкти оподаткування і об’єкти пов’язані з оподаткуванням які використовуються у господарській діяльності, шляхом подання Повідомлення за формою № 20-ОПП.
Крім того, звертаємо увагу громадян, на можливість подання скарги про порушення податкового законодавства в електронному вигляді. На адресу idd@tax.gov.ua можна надсилати інформацію (скаргу), зокрема, про:
- проведення розрахунків без застосування РРО – чек РРО не видано;
- відсутність інформації про виданий чек РРО в Електронному кабінеті ДПС;
- продаж підакцизних товарів (алкогольні напої та/або тютюнові вироби) з ознаками підробки, відсутність акцизних марок, відсутність інформації про акцизні марки в інформаційних системах;
- продаж підакцизних товарів (алкогольні напої, тютюнові вироби та пальне) без наявності відповідних ліцензій;
- використання неоформленої найманої праці.
За результатами розгляду наданої інформації (скарги) органами ДПС для усунення порушень до суб’єктів господарювання – порушників будуть вжиті контрольно-перевірочні заходи.
Головне управління ДПС в Одеській області
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/246234.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua